Češi polské Pepco milují. Málokdo tuší, jestli v něm ale ještě nakoupí. Krach mateřské společnosti budí rozpaky

Obchodní řetězec Pepco má v České republice značnou oblibu. Díky velmi nízkým cenám si řada Čechů tento polský řetězec doslova zamilovala. Jinak by v Česku nebylo více než 280 kamenných poboček, jak dokládá oficiální web společnosti.

I přes to, že nízké ceny mohou často narazit na velký rozpor v zásadách udržitelnosti, zákazníkům v Česku zdá se tento model vyhovuje. Před pár týdny ale vyšla najevo velká nepříjemnost, kterou značka řeší. Krach mateřské společnosti.

Pepco má ovšem problémy s dluhy. Přestože v České republice dosahuje úspěchu, jeho mateřská společnost Steinhoff International se dlouhodobě potýká s vážnými problémy a nyní čelí finanční krizi, o čemž referoval například server iDnes.cz.

Akcionáři nesouhlasili s navrhovanou restrukturalizací, kterou společnost navrhovala jako cestu k zachování hodnoty. Vzhledem k dlouhodobým problémům společnosti se věřitelé a akcionáři rozhodli ukončit tuto situaci a společnost pustit do insolvence.

Společnost bude nyní likvidována a veškerý majetek bude prodán, aby se uspokojili věřitele Steinhoffu, kteří mají velké pohledávky. Je pravděpodobné, že se podaří uhradit pouze část dluhů a zbytek zůstane neuhrazený. To znamená, že akcionáři, kteří byli v pozadí, utrpí ztráty.

Co se stane s Pepcem v budoucnu? Pokud máte obavy o jeho osud, není důvod k panice. Společnost je stále zisková a patří mezi nejlukrativnější aktiva koncernu.

Pravděpodobně bude prodána, ale to, co se stane dál, závisí na tom, kdo ji koupí a s jakým záměrem. Pokud to bude konkurenční firma jako Kik nebo Action, mohou se prodejny Pepca stát součástí těchto značek. Pokud to však bude nový hráč na trhu, pravděpodobně se zachová stávající podoba a provoz řetězce.

Zdroj info: iDnes, Bloomberg.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.