Červená rtěnka přitahuje mužskou pozornost. Málokdo ji ale umí správně nosit. Jakým chybám se vyvarovat?

Věděly jste, dámy, že muži na nás milují červené rty? To, co tak nějak tušíme všechny, bylo dokonce i potvrzeno studiemi. Každá z nás by tak ve své kosmetické tašce měla mít aspoň jednu červenou rtěnku. Problém je však v tom, že ne každá tento odstín umí nosit. Jak na to? To vám poradíme v dnešním článku.

Červená rtěnka je naprostá klasika, která se hodí takřka ke každé příležitosti. Některé ženy namítají, že jim nesluší. Opak ale bývá pravdou. Rudé rtěnky mohou slušet všem, jen je potřeba zvolit správný odstín. Špatně zvolený odstín totiž může pokazit celkový dojem.

Jak nosit červenou rtěnku? S následujícími 6 kroky budete vždy slavit úspěch.

1. Připravte své rty

Stejně jako musíme připravit svou pleť na make-up, měly bychom věnovat dostatečnou péči svým rtům. Před použitím rtěnky své rty zbavte přebytečné kůže peelingem, který je zanechá krásně hladké. Poté jim dopřejte hydrataci a použijte kvalitní balzám na rty.

2. Zvolte vhodný odstín

Pro světlejší pleť je vhodné zvolit studenější odstíny červené, jako je například odstín rasberry. Pokud máte tmavší pleť, zvolte teplejší odstíny červené s oranžovými podtóny. V tomto ženy často chybují. Málokdo totiž skutečně řeší odstín své pleti a pak nosí červenou rtěnku s jakýmkoliv odstínem. A výsledek? Ten pak nebývá takový, jaký bychom si přály.

Foto: Shutterstock

3. Zaměřte se na voděodolné rtěnky

Vyberte kvalitní rtěnku, která vydrží, nebude se obtiskávat a nebudete ji muset každou chvíli upravovat. Ideální jsou voděodolné rtěnky, které vydrží opravdu dlouho.

4. Používejte konturovací tužku

Červené rty se téměř neobejdou bez konturovací tužky. Pokud chcete, aby rtěnka držela na svém místě a aby se vám ji podařilo precizně nanést, konturovací tužka bude váš přítel. 

5. Nanášejte rtěnku štětečkem na rty

U červených rtěnek je preciznost zásadní, jelikož každá sebemenší chyba je vidět. Tenký štěteček na rty vám pomůže k tomu, aby byly rty dokonale nalíčené.

6. Přemýšlejte o celkovém looku

Červené rty se hodí ke spoustě outfitům. Pokud na ně chcete upozornit, volte neutrální barvy, díky kterým padne pozornost lidí na váš obličej, kde je jako první „praští“ do očí vaše červeně nalíčené rty.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!