Černá barva má své benefity. Krom toho, že je velice elegantní, také opticky zeštíhluje. Někteří lidé se této barvě vyhýbají a raději dávají v módě přednost veselejším odstínům. Jiní naopak řadí černou barvu k základním stavebním prvkům svých outfitů. Ať už je váš postoj k nejtemnějšímu odstínu jakýkoli, věřte že černou můžete nosit s grácií na mnoho způsobů na míle vzdálených od módní nudy.

Celá v černém? Ano, ale platí určitá pravidla.

Kdybychom se vrátili v čase o několik desítek let, zjistili bychom, že chodit pouze v černé barvě od hlavy až k patě nebylo nikdy příliš in. Dnes ji můžeme nosit téměř vždy a všude. Stále ale platí, že nic se nemá přehánět. Pokud si tedy troufáte, můžete se do této barvy zahalit, ale pozor aby výsledek nevypadal příliš usedle a bez nápadu. Vsaďte proto na výraznější šperky a doplňky. Vytvoříte tak kontrast, který dopomůže k tomu, aby outfit nevypadal jednotvárně a nudně.

Vybírejte vhodné příležitosti

Jak už bylo řečeno, černá je velice elegantní a také slavnostní. Proto je vhodná pro zvláštní příležitosti, jakými jsou oslavy, večírky nebo plesy. Je také perfektní například do divadla či na jiné kulturně-společenské akce. Naopak není příliš vhodné si obléknout například černé šaty na svatbu. Jedno je ale jisté. Tato barva sluší všem a lichotí každé postavě, takže není třeba se jí obávat.

Foto: Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments