Čemu se vyvarovat při výběru svatebních šatů?

Svatební šaty si většina z nás zpravidla vybírá jen jedenkrát za život, proto se rozhodně není čemu divit, že se chceme ve svůj svatební den cítit jako princezny. Výběr svatebních šatů přitom vůbec není tak jednoduchý, jak se možná na první pohled zdá. I zde se totiž můžete dopustit spousty chyb, které by mohly pokazit celkový dojem. Čemu se tedy při výběru svatebních šatů vyvarovat?

Vybíráte šaty příliš brzy

Zorganizovat svatbu není jen tak. Tomuto výjimečnému dni předchází spousta zařizování a plánování. Z toho důvodu budoucí nevěsty nechtějí nic ponechat náhodě a co se svatebních šatů týče, nechtějí je vybírat ve spěchu na poslední chvíli.

Velmi často se proto vstává, že si nevěsty své šaty pořídí i několik měsíců před obřadem, což se možná na první pohled zdá jako rozumný krok, na druhou stranu je zde ale poměrně vysoké riziko, že do té doby nějaké to kilo přiberete, nebo naopak vlivem stresu zhubnete a koupené svatební šaty vám tak nebudou sedět.

Přešvihnete finanční rozpočet

Svatba není levná záležitost. Některé z nás jsou dokonce schopné utratit za ní i několik desítek tisíc korun. Ačkoli si spousta budoucích manželů předem stanoví jasně daný rozpočet, poměrně často se stává, že nevěsty při výběru svatebních šatů částku určenou na jejich pořízení přešvihnou a utratí tak za svatební róbu daleko více peněz, nežli kolik bylo původně v plánu.

Máte-li bokem ještě nějakou finanční rezervu, které si můžete dovolit v takovém případě čerpat, pak se nic neděje. Horší je to ale v případě, kdy za svatbu utratíte veškeré naspořené finance a díky tomu, že přesáhnete rozpočet určený na koupi šatů, budete muset ubrat na něčem jiném.

Nedbáte na správnou velikost

Nejednou se stalo, že se nevěsta nadchla pro konkrétní svatební šaty a byla ochotná si je pořídit i napříč tomu, že jí tak úplně neseděly. Když jde ale o svatební šaty, není zde vůbec žádný prostor pro nějaké „ale“, že svatební šaty vám zkrátka musí dokonalé padnout.

Pakliže se z nějakého důvodu ve vybrané svatební róbě necítíte dobře, protože vás třeba tlačí korzet, rozhodně si takové šaty nekupujte.

Necháváte si radit od mnoha lidí

Vzhledem k tomu, že svatební šaty zpravidla vybíráme s přesvědčením, že je na sobě budeme mít jen jedinkrát za život, je poměrně logické, že si přejeme, aby byly naprosto dokonalé. Není proto žádným překvapujícím jevem, že si budoucí nevěsty s sebou do svatebních salonu vodí maminky a kamarádky.

Na jednu stranu je podpora blízkých výhodná, protože vám dokážou poradit. Na stranu druhou ale čím více lidí, tím složitější pro vás může být s pro jedny šaty rozhodnout. Pamatujte, že co člověk, to názor.

Foto: Pixabay.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.