Celulitida je strašákem mnoha žen. Nevzhledná pomerančová kůže dokáže pošramotit naše sebevědomí, ale naštěstí existují způsoby, jak proti ní účinně bojovat. Seznamte se s maderoterapií.

Co je celulitida a jak vzniká

Na úvod je užitečné si vysvětlit, co to vlastně celulitida je. Celulitidu lidově nazýváme pomerančová kůže. Jedná o útvary na kůži, které jsou způsobeny podkožním tukem. Vzniká tedy primárně tam, kde se tuk ukládá, nejčastěji na bocích a v oblasti stehen.

Foto: Depositphotos.com

Možná si myslíte, že hlavním spouštěčem tohoto problému je nadváha, ale není tomu tak. Celulitidou trpí převážně ženy, a to bez ohledu na to, kolik váží. Na vině jejího vzniku jsou podkožní buňky, které při ukládání nabírají na objemu a jsou vytlačovaný proti kůži. Velký vliv na výskyt celulitidy má také genetika, hormony, strava nebo věk.

Zázrak jménem maderoterapie

Existuje řada způsobů, jak s celulitidou úspěšně bojovat. Nejlepší je samozřejmě samotná prevence. Masáže, zpevňující tělové krémy, cvičení, zdravá strava – tyto kroky můžeme podniknout k tomu, abychom mohli celulitidu zarazit už v jejích počátcích.

Můžete se také rozhodnout pro chirurgický zákrok, ale proč tělo vystavovat něčemu takovému, když existují i daleko méně invazivní postupy.

Zapamatujte si název maderoterapie. Jedná se o techniku pocházející z Kolumbie, která slouží primárně k odstranění celulitidy, ale také k relaxaci nebo uvolnění svalů. Při terapii se používají nástroje vyrobené z přírodního dřeva, pomocí kterých jsou rytmickými pohyby masírovány problematické partie. Díky tomu jsou tyto masáže mnohem účinnější oproti těm klasickým a již po několika sezeních jsou patrné výsledky.

V České republice je řada specializovaných míst, kde se maderoterapie provádí. Nejedná se sice o nejlevnější záležitost, ale rozhodně je to bezbolestná metoda, která zaručuje pozitivní výsledky.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments