Růžová pro holčičky a modrá pro chlapečky? Céline Dion to vidí jinak. Ve své módní kolekci Célinununu sází na neutralitu. Ne každé dítě je ztotožněno se stereotypními barvami oblečení, které jsou pro jeho pohlaví společností “předurčeny”.

Kanadská zpěvačka Céline Dion zveřejnila v minulých týdnech na svém instagramu vtipné video k uvedení této kolekci, které během několika dní získalo skoro 500.000 zhlédnutí. Céline se ve videu vplíží do porodnice, kde je každý z novorozenců oblečen buď v modré nebo růžové barvě, což se samozřejmě Céline ani trochu nelíbí, proto rozfoukne nad dětmi kouzelný prášek a rázem se dětské oblečení změní ve stylové neutrálně barevné kousky, kde dominují černé, bílé nebo žluté barvy. Ostraha je však nemilosrdná a po krátké akční honičce známou zpěvačku zatkne.

View this post on Instagram

« I’ve always loved nununu and what they represent. Partnering with them to encourage a dialogue of equality and possibility makes so much sense. » – Céline xx… Céline and kids wear brand nununu launch new children’s fashion brand #CELINUNUNU. @Celinununu unites two forces by one voice: fashion has the power to shape people’s minds. The brand breaks stereotypes and inspires children to be free and find their own individuality through clothes. . #Celinununu . . « J’ai toujours aimé nununu et ce qu’ils représentent. Il est donc naturel de m’associer à eux pour encourager un dialogue sur l’égalité. » – Céline xx… Céline et la marque de vêtements pour enfants nununu lance #CELINUNUNU, une nouvelle gamme de vêtements pour enfants. @Celinununu unit deux forces en une seule voix: la mode a le pouvoir de façonner l'esprit des gens. Inspirez vos enfants à être libres et à trouver leur propre individualité à travers les vêtements. . #celinununu

A post shared by Céline Dion (@celinedion) on

Poselství kolekce Célinununu říká, že móda má sílu a schopnost formovat mysl lidí, proto inspirujte své děti už od útlého věku ke svobodě a dodejte jim kuráž i možnost vyjádřit svou osobnost skrze oblečení bez ohledu na to, jaké barvy a styl nám diktují genderové stereotypy, které jsou obzvlášť v dětské módě velmi silně zakořeněné napříč společností.

Genderově neutrální móda Célinununu je určená dětem od narození až do puberty. Trička lze zakoupit za přibližně 1500 až 2000 Kč, bundy od 3500 Kč, koženou bundu koupíte za 7000 Kč a legíny od 900 Kč.

Céline Dion se na kolekci podílela s celosvětově úspěšnou značkou dětského oblečení NUNUNU, kterou založily Iris Adler a Tali Milchbergz z Izraeli. Obě zakladatelky značky se dlouhodobě snaží prosadit změnu ve vnímání dětské módy a oblékání již téměř deset let.

Foto, video: Instagram, Célinununu.

Načítání...

Diskuze