Čelenky se opět vrací do módy

Čelenky jsou módním doplňkem, který zdobil hlavy především malých holčiček. I vy si je jistě pamatujete. Růžové, červené, s mašličkou nebo s beruškou. Na výběr byla široká škála barev a ozdob. V současné době tento trend zažívá comeback, avšak v trochu jiné podobě.

Za návrat čelenek můžeme děkovat především značce Prada, jejíž kolekce na tuto sezónu je celá o čelenkách, které však vypadají trochu jinak než jak si je pamatujeme a udávají tak módě zcela nový směr. Široká čelenka ze semiše nebo hedvábí doplní každý elegantní outfit. Pokud chcete docílit něžného dívčího vzhledu, je to jasná volba. Zazáříte s nimi především na plesech a podobných společenských akcích, jelikož se nejvíce hodí k dlouhým šatům.

Když zabrousíme trochu do historie, zjistíme, že čelenky sloužily především ke zdravotnickým účelům. Jejich cílem byla prevence bolesti hlavy. Těžko říct, zda skutečně fungovaly, nicméně dnes jsou módním doplňkem, kterému však ne každý přijde na chuť. Někdo je může považovat za neslušivé a mohou být značně nepohodlné.  Není ale třeba se jich bát. Důležitý je správný tvar, barva a účes, který čelenka pouze doplňuje. Jak dokazuje kolekce Prady, fantazii se meze nekladou.

Nevíme jak vy, ale my jsme trendům čelenek podle Prady doslova podlehli. Vypadají kouzelně a romanticky. Jak se líbí vám?


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!