Velké množství make-upu je spíše na škodu, nežli k užitku. Na pomoc líčení se spoléháme v případě, kdy chceme zamaskovat nedokonalosti naší pleti, chceme si zajistit perfektní vzhled nebo toužíme upoutat pozornost našim směrem. Ne nadarmo se ale říká, že nic se nemá přehánět a to samé platí i v případě, kdy si na pleť nanesete velké množství make-upu.

Velké množství make-upu pleti škodí

Určitě se shodneme na tom, že make-up je úžasná věc, která nám pomáhá cítit se skvěle, vypadat přesně tak, jak vypadat chceme a jednoduše se není čemu divit, že se na něj spoléháme dnes a denně. I když je pravda, že nám make-up v mnoha směrech pomáhá, nesmí ho být příliš. V takovém případě je totiž hrozbou pro naši pleť, která pod zbytečně silnou vrstvou líčení trpí.

Většina žen si bohužel neuvědomuje, co může velké množství make-upu způsobit. Ve snaze dosáhnout co možná nejlepšího výsledku si na obličej doslova patlají jednu vrstvu make-upu za druhou a neřeší, jestli jejich pokožka náhodou nemá co dělat, aby takovou nálož ustála. Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, co všechno může způsobit, když budete make-up nanášet bez rozmyslu a v takovém množství, které je až příliš? Pokud ne, odhalte pravdu v následujících řádcích!

Rychlejší tvorba vrásek

Vrásky jsou strašákem snad každé ženy. Možná se i vy děsíte dne, kdy se vám v odrazu v zrcadle naskytne pohled na první vrásky na obličeji, které budou jasným signálem, že čas letí jako voda. Měli byste vědět, že i nanášením make-upu podporujete vznik vrásek, neboť při tomto procesu svou pleť mechanicky namáháte a právě tato námaha způsobuje, že se začnou vrásky rychleji tvořit – především pak v očním okolí, kde je kůže opravdu velmi jemná a náchylná.

Ucpávání pórů

Příliš silná vrstva líčení způsobuje ucpávání pórů, což je velmi častý problém. Pleť totiž pod tak velkým množstvím líčidel nemůže dýchat, tím pádem reaguje podrážděně a časté jsou i pupínky, které díky ucpaným pórům vznikají.

Složitější odličování

Určitě i vám se někdy stalo, že jste se domů vrátili v pozdních hodinách, únavou jste skoro ani neviděli a před vámi byla ještě povinnost se odlíčit. Každý ví, že odličování se nesmí podceňovat a to ani v případě, kdy se vidíte v posteli a opravdu nic se vám nechce. Čím více make-upu si nanesete, tím složitější, zdlouhavější a namáhavější pro vás bude líčení odstranit. A když se tomu odličování nevěnujete s takovou pečlivostí, se kterou byste se mu věnovat měli, pak věřte, že na vaší pleti zůstávají zbytky make-upu, jež mohou způsobit i kožní obtíže.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments