Časté zlozvyky, kterými si nevědomky ničíme vlasy – jak se jim vyvarovat?

A Woman Wearing a White Bathrobe

Naše vlasy jsou korunou naší krásy. Nicméně i přesto, že investujeme spoustu úsilí do péče o ně, občas se dopouštíme chyb, které je spíše poškozují. V tomto článku se podíváme na některé z těch nejčastějších zlozvyků, které vlasy ničí a povíme si, jak jim předejít.

Neumývání kartáče na vlasy

Možná byste byli překvapení, kolik zbytků produktů, mazu, prachu a nečistot se může hromadit na vašem kartáči. Používání zanedbávaného kartáče může vést k přenášení nečistot zpět do vlasů, což může způsobit ztrátu lesku a vitality.

Náš tip: Jednou týdně opláchněte kartáč teplou vodou a antibakteriálním mýdlem, abyste udrželi kartáč i vlasy čisté.

Hrubé česání

Správné česání může být cestou k zdravějším vlasům. Bohužel, mnoho z nás se dopouští chyb při česání, které mohou vést k lámání a poškození vlasů.

Začněte rozčesávat vlasy od jejich konečků a postupovat k vrcholu hlavy. Tím se minimalizuje riziko vzniku uzlů a vytrhávání vlasů.

Příliš těsné účesy

Uhlazené drdoly a vysoké culíky jsou sice jednoduché a stylové, ale příliš těsné účesy vlasy nepřirozeně táhnou. To může mít nepříznivý vliv na zdraví pokožky hlavy a vlasů samotných. Tento zlozvyk může způsobit vypadávání vlasů a dokonce i oslabení vlasových folikulů, což může vést až ke ztrátě vlasů.

Dopřejte svým vlasům volnost a mějte na paměti, že volnější účesy, jako jsou nízké culíky nebo svěží rozpuštěné vlasy, mohou být vhodnější volbou.

woman in black tank top
Foto: Unsplash

Mytí horkou vodou

Přestože milujeme horké sprchy, pro naše vlasy můžou mít negativní následky. Vysoká teplota otevře kutikuly vlasů, což způsobuje ztrátu hydratace a lesku.

Snažte se volit vlažnější teplotu vody při mytí vlasů a na závěr je opláchněte studenou vodou, což pomůže kutikuly uzavřít a zachovat vitalitu vlasů.

Nešetrné zacházení s mokrými vlasy

Vlasy jsou nejslabší, když jsou mokré. Drsné sušení ručníkem nebo prudké česání může způsobit jejich lámání a poškození. Namísto toho vlasy jemně osušte a použijte hřeben se širokými zuby.

Příliš časté mytí

Mytí vlasů je důležité, ale příliš časté používání šamponu může odstranit přirozené látky, které chrání vlasy. Pokud si vlasy myjete každý den, zkuste místo toho začít s mytím každý druhý den a volit šampony bez dráždivých látek, které udrží vaše vlasy vyvážené a zdravé.

Nadměrné vystavování teplu

Použít občas žehličku nebo kulmu je v pořádku. Nikdy je ale nepoužívejte na vlasy, které nejsou zcela suché, můžete je tím vážně poškodit. Také nezapomínejte na tepelnou ochranu před žehlením nebo kulmováním a regulujte teplotu – 150 °C bohatě stačí.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.