Achjo, už je to tu zase – vlasy všude, kam se jen podíváte. Máte jich plný hřeben, nacházíte je na koberci, zůstávají po vás na sedačce a po koupání jimi div neucpete vanu. Máte pocit, že vám padají? A chcete vědět proč?

Proč mi padají vlasy?!

Vlasy jsou vizitkou každé ženy, díky jejich vzhledu si o nás naše okolí často udělá obrázek, nemluvě o tom, že se jimi často a rády chlubíme. Nelze se proto ničemu divit, že začneme panikařit, když nám začnou vypadávat. Pravdou je, že každému z nás v určité míře vlasy padají, což je naprosto normální. Pokud ale máte dojem, že je to poslední dobou horší, čtěte dál.

Příčina číslo jedna: hormony jako na houpačce

Jedním z důvodů padání vlasů jsou hormony. Ty si v našem těle někdy dělají, co se jim zachce, takže jejich hladina bývá doslova jako na houpačce. Velmi často se tak děje například po porodu, kdy dostává ženské tělo pořádně zabrat a co se hormonů týče, je to jako na horké dráze. Dobrou zprávou je, že se tento stav po porodu do určité doby srovná sám od sebe, stačí to zkrátka jen vydržet. A přetrpět.

Příčina číslo dva: zub času se podepíše na každém

Stárnutí bohužel zastavit nelze a zub času se jednoho dne podepíše na každé z nás. Nutno dodat, že u někoho se změny způsobené vlivem věku projeví dříve, u někoho později. Pravdou ale zůstává, že i s věkem se toho v našem těle hodně mění, mimo jiné je to i kvalita, síla a hustota našich vlasů. Takže i s věkem můžete zpozorovat, že vám hříva vypadává nějak více, nežli tomu bývalo dříve.

Příčina číslo tři: příliš mnoho stresu

Stres je strašák, který dokáže způsobit pořádnou neplechu a to nejen co se týče kvality našich vlasů. Pakliže jste se v poslední době stresovali více, nežli je zdrávo nebo jste byli jednoduše vystaveni nadměrným stresovým situacím, pak se nelze divit, že vám padá jedem vlas za druhým. Zkuste zvolnit, uklidnit se, zbavit své tělo nahromaděné negativní energie a vše by se mělo dát opět do pořádku.

Příčina číslo čtyři: genetika může potrápit

Jedním z důvodů, proč dochází k padání vlasů, jsou genetické dispozice. Málokdo si to uvědomuje, ale to, co dostaneme od rodičů do vínku, může z velké míry ovlivnit celou řadu věcí, jako například vypadávání vlasů. Genetika dokáže potrápit každého, podle statistik je ale větším strašákem pro muže.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze