Časté mytí obličeje urychluje stárnutí

Mytí obličeje je pro nás samozřejmost. Považujeme tuto činnost za jednu z nejjednodušších věcí na světě. A přesto i v tak obyčejné činnosti mnohdy dokážeme chybovat.

Věřte tomu nebo ne, ale jakkoli se zdá mytí obličeje jednoduché, ba doslova naprosto banální, i tahle činnost má svá pravidla. Napadlo by vás, že mytím obličejem můžete urychlit stárnutí?

Co nejčastěji děláme špatně, když si myjeme obličej

Opláchnout si obličej ráno po probuzení, abychom se nakoply? Osvěžit si tvář během horkého dne, kdy jsme rozpálené a potřebujeme zchladit? Umýt si obličej večer před odchodem do postele, kde si necháme něco pěkného zdát? Pro většinu z nás rutina, že?

Podívejte se, jaké nejčastější chyby děláme při mytí obličeje. Možná totiž ty samé chyby děláte i vy a tím si zbytečně škodíte.

Myjete si obličej až příliš často

Možná v sobě máte zakořeněnou představu, že na tváři během dne ulpívá neskutečné množství nečistot, proti kterým se snažíte bojovat tím, že si obličej myjete několikrát za den. Pokud je to více jak 2x (zpravidla ráno a večer), pak děláte chybu, protože tím zvyšujete produkci mazu a tím pádem riziko, že vám na tváři začnou vznikat nepěkné pupínky.

Neumíte si nastavit správnou teplotu

Na mytí obličeje je ideální teplá voda, která ale nesmí být příliš horká. Extrém v podobě ledové vody nebo naopak příliš horké opláchnutí pokožce na obličeji nesvědčí ani v nejmenším.

Zbytečně spěcháte

Co si budeme povídat – jistě bychom našli mnoho zajímavějších činností, nežli je právě mytí obličeje. Není se proto čemu divit, že tuhle činnost mnoho z nás zanedbává a zbytečně uspěchává. Přitom zejména t-zóně, což je oblast čela, nosu a brady, bychom si měly umýt důkladně, neboť právě zde se pokožka nejvíce mastí a vyžaduje si tak nejvíce pozornosti.

Foto: Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.