I když patří mezi zlatou éru modelek a brázdila výstavní mola po boku hvězd jako Campbell, Crawford, Christensen či Tyra Banks, její příběh je do určité míry opravdu jiný. Nadaná studentka, která se rozhodla pro úspěšnou modelingovou dráhu a později skončila jako oblíbená zpěvačka. To vše stojí za jménem Carla Bruni.

Začátky modelingové dráhy a dilema se školou

I když je Carla původem z Itálie, fanoušci ji více pojí spíše s Francií. A to především kvůli manželství s bývalým prezidentem Francie Nicolasem Sarkozym. To ale opravdu předbíháme.

Foto: Depositphotos.com

Své první módní štace dostala Carla již v sedmnácti letech, ale až o dva roky později se rozhodla modelingu věnovat naplno a opustit tak studium umění a architektury. A krok to rozhodně nebyl špatný.

Hned první velkou příležitostí se stalo focení džínů pro věhlasnou společnost Guess a od té doby se lukrativní nabídky jen množily. Ve svém životopise tak může pyšnit focením pro stálice světové módy jako Versace, Chanel, Givenchy, Sain-Laurent a celá řada dalších.

V devadesátých letech se tak dostala mezi dvacet nejlépe placených modelek světa, jak zveřejnil magazín Vogue.

Vlivné známosti a přechod k hudbě

Během své modelingové kariéry získala Carla spoustu vlivných známostí, mezi které patří i velikáni jako Jagger, Clapton či Donald Trump. Její srdce tomu ale chtělo tak, že nakonec zvítězil bývalý francouzský prezident Sarkozy.

Carla Bruni se ale roku 1997 rozhoduje k ukončení modelingové kariéry a obrací svoji pozornost zpět k umění. Věnovala se mu mimochodem i v době, kdy byl její manžel prezidentem. Konkrétně se rozhodla vrátit k hudbě a sólovému zpěvu s kytarovým doprovodem, pro který měla vždy slabost.

Své první album vydala v roce 2002 a nutno dodat, že bylo ani poslední. Své poslední a v pořadí čtvrté album vydala v roce 2013.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments