Bylinky, které dodají energii a dobrou náladu

Většina z nás každé ráno začíná stejně – kávou. Věříme, že nás tento zázračný nápoj probudí do nového dne, nabije energií a dodá dobrou náladu. Tento pocit však vydrží pouze několik málo hodin. My pro vás máme ale tip na přírodní pomocníky, které dodají energii a dobrou náladu v průběhu  celého dne.

Zázračné bylinky

Příroda je zkrátka mocná čarodějka. Ačkoliv žijeme v moderní době, kdy existuje nespočet výživových doplňků, stále častěji se vracíme k radám našich babiček a volíme bylinky, které jsou všude kolem nás a zadarmo!

Máta peprná osvěží tělo i mysl

Naší nejoblíbenější bylinkou je máta. Je skvělým osvěžením nejen v letních měsících, kdy se skvěle hodí třeba jen do obyčejné vody, nebo oblíbeného mojita. Vynikající je také čaj z máty, který má uklidňující účinky na žaludek a trávení. Pravidelné pití mátového čaje pomáhá také například proti akné.

Meduňka na uklidnění a kvalitní spánek

Rozhodil vás šéf v práci a stres je u vás na denním pořádku? Pak sáhněte po meduňce. Čaj z meduňky vás uklidní a na stres nebudete mít ani pomyšlení. Tip: Přidejte si meduňku na vašeho ranního smothie a zůstaňte v klidu po celý den. Meduňka je skvělým pomocníkem při problémech se spánkem.

Zázračná kopřiva skrývá mnoho tajemství

V dětství jsme se kopřivám vyhýbali velkým obloukem, abychom se nepopálili. Tato nevýrazná bylinka v sobě ale skrývá mnoho tajemství. Kopřiva má totiž silné detoxikační účinky. Pročistí vašeho tělo a krev. Velkou předností je také podpora imunitního systému, nebo první pomoc při problémech se ledvinami a močovým měchýřem. Z této bylinky můžete také vytvořit vodu, která výrazně pomáhá při alergiích. A pokud máte problémy s akné, podobně jako máta, i kopřiva je skvělým pomocníkem při boji s problémovou pletí.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.