Staráte se o vaše tělo pomocí nejkvalitnější kosmetiky, žijete zdravě, ale stále máte pocit, že vašemu tělu něco chybí? Někdy je potřeba sáhnout po přírodních bylinkách, které vaše tělo obrní zevnitř i navenek. Prozradíme vám, které bylinkové čaje jsou vhodné na vlasy, pleť a celkovou pohodu.

Máta na správné trávení a krásnou pleť

Mátový čaj patří mezi nejoblíbenější bylinkové čaje. Pijeme ho především proto, že je chuťově naprosto vynikající, především pak se sladkým medem… mňam. Víte ale čemu je mátový čaj prospěšný a v jakém množství ho pít?

Máta má pozitivní účinky především na správné trávení. Vhodná je také na migrény, nachlazení a stresová období. Pravidelné pití mátového čaje prospívá také zdravé pleti a vlasům. Z vlastní zkušenosti můžeme říct, že se kvalita pleti opravdu zlepšuje už po pár měsících pravidelného pití čerstvého mátového čaje.

Heřmánek na uklidnění

Je všeobecně známo, že heřmánek je oblíbený pro své zklidňující účinky. Mimo jiné je ale také protizánětlivý a pomáhá i při menstruačních či gynekologických problémech. Pokud vás trápí v jakém množství heřmánek pít, nemusíte si dělat starost, protože nemá žádné vedlejší účinky.

Dóšické ájurvédské čaje

Znáte himalájské byliny? Dóšické ájurvédské čaje jsou prospěšné pro váš celkový stav a psychickou pohodu. Pomáhá ale také na správnou mozkovou činnost a zdravou pleť. Čaje jsou výborné. Nejznámějšímu čaji Dóša Pitta se přezdívá biologická energie a my s tím musíme jen a jen souhlasit.

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze