Víte, co právě teď hodně frčí? Výšivky! Určitě jste si všimli, že se objevují prakticky na všem od šatů, topů, halenek, bund nebo džín. Výšivky jsou zkrátka v kurzu a odolat jim dokáže jen málokdo.  Zatímco dříve jsme se div nestyděly, když nám babička díru na kapse vyšila třeba kytičku, dneska se po nich můžeme utlouct. A co teprve výšivky na botách. To je trend, který nás doslova pohltil!

Boty zdobené výšivkami

Výšivka dokáže udělat i z úplně nudného páru bot něco neskutečně módního a trendy. Klasické bílé tenisky, které má doma snad úplně každá z nás, budou díky výšivce rázem vypadat úplně jinak. Výšivkou se dají ozdobit úplně všechny botičky, od tenisek a kecek, přes lodičky a balerínky, až po mokasíny nebo kozačky.

Výšivky vznikly s cílem odlišit se

Výšivky za sebou mají opravdu dlouhou historii. Původně vznikly s jediným cílem a to se odlišit od ostatních, být něčím jiné, výjimečné. Výšivky proto nejen oblečení zdobí již odnepaměti a nepatří tak mezi kdovíjaké novinky, i když je pravda, že v poslední době zažívají velkolepý boom.

Některé historické prameny tvrdí, že výšivky vznikly již v pravěku a to konkrétně v Číně. Nálezy poté potvrdily, že se výšivky objevovaly už ve starověké Indii a Egyptě. V Evropě se poté výšivky objevily o trochu později, podle dostupných zdrojů to bylo až kolem 11. století.

Vyšívat můžete i vy sami

Boty s trendy výšivkami pořídíte v obchodech online i offline. Kreativní dušičky ale mohou využít své tvořivosti a na botky si vyšít něco vlastního. To vám dává příležitost odlišit se dvojnásobně, protože budete mít originál, který nikdo jiný nemá. Třeba na obyčejné plátěné tenisky se vyšívá jedna radost.

Tak co? Troufnete si?

Foto: Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze