O blondýnkách koluje spousta vtipů. Všichni se jim rádi zasmějeme i přestože víme, že barva vlasů rozhodně nevypovídá nic o inteligenci nebo charakteru člověka. V současné době je blond barva stále jednou z nejoblíbenějších a mnoho žen se pro ni rozhoduje. Pokud jste se i vy vydala do kadeřnického salonu, aby z vás udělali blond krásku, jistě oceníte rady, jak si tento odstín udržet.

O barvené vlasy je třeba náležitě pečovat, jelikož postupem času barva ztrácí svůj lesk a intenzitu. Blond vlasy mimo to bývají v důsledku odbarvování suché a poškozené. Jak tedy o ně správně pečovat, aby byly zdravé a udržely si svůj svěží odstín?

Tip 1 – Nepřehánějte to s mytím

Čím častěji budete vlasy mýt, tím rychleji se bude barva vytrácet. Zvažte tedy, zda je skutečně třeba si mýt vlasy každý den.

 Tip 2 – Používejte správné produkty

Ať už se jedná o šampony, kondicionery nebo masky, používejte takové produkty, které jsou určeny přímo pro blond vlasy.

Tip 3 – Mytí vlasů zakončete studenou vodou

Na tento osvědčený trik je dobré pamatovat hned z několika důvodů. Proud studené vody prokrví pokožku hlavy, takže vlasy jsou zdravé, lesklé a barva se udrží déle.

Tip 4 – Používejte silver šampony

Tyto šampony se starají o přirozený vhled blond barvy a pomáhají neutralizovat nežádoucí žluté a oranžové tóny, které  často vznikají.

Tip 5 – Vyzkoušejte pivo a citron

Pokud smícháte trochu piva s citronovou šťávou a budete tuto směs pravidelně aplikovat na vlasy, věřte, že budou zářit jako sluníčko.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze