Vlny bez kulmy nebo drdol ve 2 minutách? Inspirujte se trendy bleskovými účesy podle instagramu

Instagram je nevyčerpatelnou studnicí inspirace. A v módě a kráse to platí dvojnásob! Jaké trendy účesy právě frčí na instagramu? Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších účesů, které aktuálně okupují žebříčky toho nejpopulárnějšího, co tato sociální síť nabízí. A jedno mají tyto účesy společné – jsou nesmírně jednoduché, takže je hravě zvládnete i vy!

Elegantní drdol, který vytvoříte v mžiku

Drdol je oblíbený typ účesu, který je jednak elegantní a jednak také velmi praktický – vlasy vám nikde nepřekáží a navíc jsou uspořádány velmi úhledně. Existují i odlehčené varianty s rozpuštěnými pramínky, v angličtině se tak můžete setkat s pojmy jako „messy bun“, které referují k „chaotickému“ vzezření, což v konečném důsledku působí velmi uvolněně, neformálně a v každém případě roztomile.

Způsobů, jak si vytvořit drdol, je ohromné množství. Některé jsou složité, jiné snadné. Některé se dokonce opírají i o vycpávky na drdol, které tak trochu zesložiťují přípravu takového účesu. V dnešním článku se ale soustředíme pouze na jednoduché a bleskové účesy, kde žádné výplně nejsou potřeba.

K přípravě jednoduché drdolu ověnčeného elegantním copem budete potřebovat jen dvě gumičky a trochu zručnosti.

Jak vidíte, opravdu nic složitého a výsledek je přímo skvostný!

Roztomilý a přirozený uzlovaný drdol

Klasický culík vás už nebaví? Pak právě pro vás je jako stvořený roztomilý uzlovaný drdol, který působí nesmírně rafinovaně. Proč rafinovaně?

Na jednu stranu je účes velmi mladistvý, čímž vám dává skvělou příležitost k celkovému omlazení, ale na druhou stranu působí rovněž elegantně, což ne vždy jde dohromady se zmíněnou mladistvostí, nicméně v tomto případě to funguje skvěle!

K přípravě tohoto účesu si vystačíte opět jen se dvěma gumičkami a trochou zručnosti. Není to však nic složitého, co byste samy nezvládly.

Jen berte na vědomí, že tento účes vynikne pouze na silných, hustých a zdravých vlasech s dostatečným objemem.

Dokonalé vlny bez kulmy

Majitelky rovných vlasů tradičně závidí těm, které vlnité vlasy mají. Platí to i naopak. V tomto případě si ukážeme, jak snadno vykouzlit vlny – doslova v několika minutách – aniž bychom použily kulmu na vlasy! Postup, jak vytvořit vlny bez kulmy, je naprosto jednoduchý:

  1. Rozdělte vlasy do dvou hlavních pramenů. Vlasy by měly být mírně vlhké.
  2. Oba z těchto pramenu stočte do menších drdolů a zajistěte gumičkami.
  3. Zafixované vlasy dobře vyfénujte.
  4. Závěrem vlasy rozpusťte tím, že jednoduše odstraníte gumičky.

Získat hravé romantické vlny lze i bez použití kulmy na vlasy.