Pánové, napadlo vás někdy změnit své vousy k nepoznání? Dámy, přemýšlely jste někdy nad tím, jak by vypadala vaše polovička s novým sestřihem vousů? Věřte nebo ne, ale existuje tolik možností, jak upravit mužskou tvář, že se nestačíte divit. 

Podle sestřihu vousů můžeme rozdělit muže do několika kategorií: 

  1. Konzervativní typ – Jedná se o muže, kteří spolu se svými vousy splývají s okolím. Nejsou výstřední, snaží se zapadnout mezi ostatní normální chlapy.
  1. Moderní typ – Tito muži jdou s dobou. Kdykoliv se objeví nějaký nový trend, už to zkouší doma před zrcadlem a ladí k tomu i svůj outfit.
  1. Bláznivý typ – Muži patřící do této skupiny, se chytnou jakékoliv výzvy bez váhání. Ať už se jedná o movember nebo takzvaný „opičí ocas“. Tento sestřih na mužské tváři opravdu vytváří ocas opice. Tento vtipný trend si oblíbili muži po celém světě. A tito vtipálci, kteří ani v nejmenším nemají problém si ze sebe udělat legraci, své stylingové kreace velmi rádi sdílejí na obdiv.

Movember aneb listopadový knírek není jen módní výstřelek

Charitativní organizace Movember se snaží o změnu životního stylu u mužů. Cílem je zvýšení povědomí o zákeřných onemocnění týkajících se pouze mužů, jako je rakovina prostaty či varlat. Organizace také pečuje o duševní zdraví těchto mužů. Organizace od roku 2003 financovala více než 1 250 projektů zaměřených na zdraví mužů po celém světě. Jejich cílem je do roku 2030 snížit počet předčasných úmrtí mužů o 25 %. 

Foto: Depositphotos.com

Rakovina prostaty je zákeřné onemocnění. Čím dříve ji podchytíte, tím lépe. Prostata je žláza umístěná pod močovým měchýřem, před střevy. Produkuje tekutinu, která obohacuje sperma a zároveň má ochrannou funkci. Pokud se některá z buněk v prostatě začne množit rychleji, než je běžné, dochází k růstu nádoru. Jestliže ponecháte rakovinu prostaty bez léčby, může dojít k rozšíření rakoviny do dalších částí těla. V ohrožení jsou především lymfatické uzliny a kosti. Bohužel většina rakovin prostaty se rozvíjí, aniž by si muži všimli jakýchkoli symptomů v raném stádiu. 

U rakoviny varlat je to velmi podobné. Nejlepší, co můžete pro svá varlata udělat, je pravidelná hmatová kontrola. Pokud ucítíte nějakou bulku, zajděte ihned k lékaři. Muži sice k lékaři chodí neradi a snaží se všechny nemoci hrdinsky zvládnout, ale některé nemoci by se neměly podceňovat. A tohle je jedna z nich.

Takže pánové, starejte se o své vousy, ale nezapomeňte i na své zdraví.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments