Blanka Matragi: „kohoutí stopy“

Nová kolekce Blanky Matragi pro nadcházející sezonu se vede v duch výrazných grafických potisků.
Jejich původ se nachází v nadčasovém vzoru „kohoutí stopy“ (pied-de-poule), který se z kabátu skotských pastevců (19. stol.) dostal až na přehlídkové molo, to bylo v roce 1959 v kolekci Christiana Diora.
Od té doby je kohoutí stopa módním hitem. Blanka Matragi však vzor nepřevzala v jeho původní verzi ale naopak jej předělala v autorský amorfní dezén.
Povýšila jej na zcela novou verzi, a dala vzniknout tak jedinečnému a zajímavému vzoru, který se u jiných návrhářů nenajde.
„Každá nová kolekce pro Blanku Matragi musí být výzva. Proto si vždy před vytvářením dá úkol – vytvořit tisíckrát jinak zpracované téma, neobvyklé a originálně. V minulosti takto povýšila Kupkovy obrazy na trojrozměrné objekty – šaty – či op-artovou grafiku v kompoziční celek, který ohromuje zástupce průmyslového designu dodnes.
„Černou a bílou můžete kombinovat s čímkoli – nejste jakkoli omezováni. Modely jednoduše skvěle oživíte barevnými doplňky, jakými jsou např. pásek, šál či náhrdelník. Černá s bílou navíc nespadají módním trendům. Jsou zcela nadčasové.“
Kolekce „kohoutí stopy“ bude oficiálně představena veřejnosti
27. března 2013 v 19:00 během slavnostního otevření nového butiku Blanky Matragi v centru Prahy.

Srdcem butiku bude návrhářčin autorský křišťálový lustr, na jehož vzorování se podílel i umělecký sklář Jiří Pačinek.
blanka_matragi „kohoutí stopy“ _


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!