„Black lives matter“, hlásají módní a kosmetické značky

Ve světě se v poslední době událo mnoho negativních událostí. I když se momentálně snažíme vzpamatovat z pandemie, která je, alespoň tedy v některých částech světa, na ústupu, potýkáme se s dalšími nemalými problémy. V posledních týdnech se  řeší otázka rasismu, ke které se vyjádřily i mnohé módní a kosmetické značky.

Pokud pozorně sledujete Instagram, jistě vám neuniklo, že mnoho lidí mezi své obvyklé příspěvky zařadilo černou fotografii s heslem „Black lives matter“. Jde o heslo, které mimo jiné vyjadřuje nesouhlas s tím, jak se v USA zachází s Afroameričany. Zejména oni se totiž potýkají s policejní brutalitou. S černošským obyvatelstvem v USA je ze strany policie velmi často nepřiměřeně zacházeno. Poslední takový případ dokonce skončil smrtí. Šlo o muže jménem Goerge Floyd, kterému policista několik minut klečel na krku, dokud se neudusil. Tato událost okamžitě vyvolala vlnu protestů a demonstrací.

https://www.instagram.com/p/CBQa43Dh6gP/

K celé události se vyjádřily nejen známé celebrity, které prostřednictvím Instagramu daly najevo své rozhořčení a nesouhlas s brutalitou policie, a samozřejmě lítost nad úmrtím George, ale také některé módní a kosmetické značky.

Je samozřejmé, že pouhý příspěvek na Instagramu nic nezmění, ale jen u toho vlivné značky rozhodně nezůstávají. Některé z nich se rozhodly darovat finanční prostředky na pomoc v boji proti rasismu. Ve svých příspěvcích uvádějí, že nehodlají rasismus nebo jakoukoli jinou formu diskriminace tolerovat.

„Během této bolestivé doby je důležité si otevřeně přiznat strach, úzkost, hněv a smutek, který mnoho z vás možná cítí. Jsme spojenci v boji proti rasismu a soucítíme se všemi, kteří trpí kvůli těmto nesmyslným, agresivním činům. Dior netoleruje jakoukoli formu diskriminace a nejsme zastánci násilí. Věříme v lidskost a důležitost každého života.“

https://www.instagram.com/p/CA5rKt_IZ3i/

https://www.instagram.com/p/CBQWecZhMbk/

https://www.instagram.com/p/CA27Hi9hL3B/

https://www.instagram.com/p/CBGfuSjj9u6/

https://www.instagram.com/p/CA5PGG8DKAL/

Foto: Shutterstock.com, Instagram.

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments