Black Friday 2018

Black Friday nebo také černý pátek se ve Spojených státech a v Kanadě nazývá událost velkých slev, akcí a výprodejů. Black Friday se slaví vždy na konci listopadu, den po dni díkůvzdání a považuje se za začátek předvánoční nákupní horečky. V některých státech Severní Ameriky je Black Friday dokonce neoficiálním státním svátkem, kdy zejména státní zaměstnanci dostávají volno, aby vyrazili do obchoďáků a prali se o své zlevněné kousky. Black Friday letos vychází na 23. listopadu

Termín „Black Friday“ vznikl ve Phiadelphii, kdy byl tradičně po Dni díkůvzdání na silnicích dopravní kolaps a zmatek. Během 60. a 70. let 20. století se rozšířil a dostal do širšího povědomí. Slevová horečka s názvem Black Friday se rozšířila po celém světě a mnoho lidí je pro tento předvánoční nákupní svátek nadšených a není se čemu divit. Velké množství akcí, výprodejů a slev se před Vánoci prostě hodí.

Black Friday se vztahuje často i na značkové oblečení a můžeme se s ním setkat i v České republice. Každý prodejce vybere módní kousky, které do akce umístí, a tak pak máte možnost si vybrat některé módní oblečení, doplňky, boty, kabelky a další značky v super slevách.

Proč se ale tlačit v obchodních centrech, když dnes můžete na černý pátek ulehnout pod deku, dát si na klín notebook, iPad nebo do ruky mobil a v klidu z pohodlí domova si vybrat ty krásné módní kousky, které vám udělají už před Vánoci radost. Ano Black Friday nepostihuje jen fashion, ale třeba i elektro, malé obchůdky, velká obchodní centra, ale i eshopy.

A co vy? Nakupujete rádi ve slevách v rámci „novodobého“ svátku nákupních horeček s označením Black Friday, který v posledních letech hojně využívají i čeští prodejci? Pamatujte, v letošním roce 2018 vychází Black Friday na 23. listopadu.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!