Stále více žen se začíná zajímat o složení kosmetiky, kterou dnes a denně používají. Nebýt lhostejné k přírodě a zjišťovat si informace o použitých surovinách rozhodně není na škodu – prospějete tak nejen životnímu prostředí, ale i samy sobě.

Možná jste se ve snaze ušetřit přírodu rozhodly používat BIO kosmetiku. Pakliže o tomto tématu zatím mnoho nevíte, pak určitě máte mnoho otázek. Pojďme si některé z nich společně zodpovědět.

Foto: Pexels.com

Podle čeho poznáte, že je kosmetika skutečně BIO?

Na každém produktu je na obalu uvedeno jeho složení – INCI. Bohužel pro laika je přelouskání zmíněných údajů dá se říci nemožné, vyznal by se v nich snad jen někdo, kdo má vystudovanou chemii – a to většina z nás vážně nemá. Pokud se tedy chcete ujistit, jestli je vámi vybraný výrobek skutečně BIO, napoví vám certifikáty – u nás nejčastější Demeter, NaTrue, EcoCert, USDA, CPK BIO, Organic Soil Association. Tyto certifikáty jsou ověřené, spolehlivé a můžete jim tedy věřit.

Foto: Pexels.com

I když je kosmetika BIO, může obsahovat látky, na které je třeba dát si pozor

Kdekdo by si řekl, že když je něco BIO, je to automaticky naprosto perfektní a jedním slovem dokonalé. Jenže pozor – i BIO kosmetika může obsahovat například i různé nano částice nebo chemii ve formě mastku. Dobrou zprávou je, že v poslední době od jejich použití stále více kosmetických firem upouští, takže je snad na dobré cestě, že se v BIO kosmetice jednoho dne nebudou vyskytovat vůbec. Pozor si dejte především na hodně levné značky, kde se společně s cenou snižuje také kvalita použitých ingrediencí.

Foto: Pexels.com

Jak si zvyknout na BIO kosmetiku?

Kdo vyzkoušel BIO kosmetiku a byl do té doby zvyklý na tu klasickou, která je hojně rozšířená, ten zkrátka chtě nechtě musel zaznamenat změnu. BIO kosmetika je totiž jiná nežli ta, která je nadupaná chemií – rozdíly poznáte nejen na nezvyklých vůních, ale také třeba na tom, že šampon na vlasy nepění nebo že výrobky nemají tak rychlý efekt, jako chemické alternativy.

Pokud chcete začít používat BIO kosmetiku, musíte změnit svůj přístup – a to nejen přístup samy k sobě, ale také přístup k přírodě, k penězům nebo k životnímu prostředí. Jakmile se naučíte tohle všechno vnímat a přijímat, pak si zvyknete na odlišnosti BIO kosmetiky a jednoho dne vám to vůbec nepřijde. Bude to pro vás samozřejmost.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments