Ještě před několika lety bychom podobné úkazy moc často neviděli. Loni ovšem nejeden módní žurnál přinesl fotky světových celebrit, které vyšly na veřejnost bez podprsenky. A myslíme, že se nepohoršoval vůbec nikdo.

Vidět ženu na veřejnosti bez podprsenky by v dnešní době nemělo být nikterak pohoršující. Naopak. Každý by měl spíše ocenit a respektovat svobodnou mysl a odvahu těchto žen vykročit z davu.

Nenosit podprsenku není však jen záležitost světových celebrit. Na instagramu vznikl hashtag, který může použít kdokoliv, kdo chce dát najevo, že nenosit podprsenku je naprosto v pořádku – #freethenipple.

Nenosit podprsenku má hlubší význam

O co vlastně v širším kontextu jde? Ženy jsou často stigmatizovány kvůli tvaru svého poprsí. Mnoho žen kvůli “nedokonalému” vzhledu svých ňader postrádá sebedůvěru. Ideály krásy diktují, jak mají dokonalá prsa vypadat a řada žen tak ztrácí své sebevědomí, protože se k dokonalosti třeba ani nepřibližují.

#Freethenipple podporuje všechny ženy s jakkoliv tvarovaným poprsím. Každá žena by si měla uvědomit, že krása má mnoho podob a že každé poprsí v sobě krásu ukrývá. Formování poprsí dle módních šablon prostřednictvím podprsenek zkrátka není v dnešní době nutnost.

Problém s podprsenkami ale může být hlubší, než se na první pohled zdá. Dle wikipedie existuje řada zdokumentovaných případů, ženy utrpěly újmy na svých pracovištích Zaměstnavatelé nutili ženy k nošení podprsenek jako nutné součásti dresscode, přičemž muži k ničemu podobnému pochopitelně nuceni nebyli. V řadě případů tak docházelo k diskriminaci a ke sporům zaměstnankyň se zaměstnavateli, které mnohdy ústily i k ukončením pracovních poměrů.

Zdravotní i estetické benefity

Vědecké výzkumy dokládají, že u žen, které se rozhodly nenosit podprsenky, dochází k menší bolestivosti zad a dokonce i ke zlepšení tvaru poprsí.

Pokud se ženy rozhodnou podprsenku nenosit, zádové i prsní skupiny svalů přijdou o svou nepřirozenou podporu, kterou jinak podprsenka poskytuje, a tím dochází k posílení svalstva, což je jednoznačný benefit. Výzkumy se týkaly i žen s nadprůměrně velkým poprsím, kde docházelo k podobným výsledkům.

Chcete bojovat s povislým poprsím? Pak nenoste podprsenku!

Sarah Glynn, MedicalNewsToday.com

Závěrem

V dnešním článku rozhodně neříkáme, že bychom měli dát sbohem krajkovým sexy podprsenkám, které tolik milujeme. Spíše jsme chtěli poukázat na společenský diktát, z kterého se můžeme bez ostychu vymanit. Je to jen věc volby. V dnešní snad ještě svobodné společnosti by nikdo neměl mít právo nás jakkoliv soudit za to, jak nakládáme se svým tělem.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Taky jsem ji odložil.

Podprsenku jsem odložila asi tak v mých 40 letech. Už je mi teď skoro o 30 víc a jsem čím dál spokojenější. Vezmu si ji výjimečně, když jdu do do divadla nebo ke slavnostnímu oblečení, jinak ne. Má to jednu velkou výhodu, kterou tady také zmiňujete – prsa jsou pořád hezká a tvarovaná, i po třech dětech pěkně drží tvar.
Nevím, co je to dnes za hloupý zvyk některých mladých holek, nosit podprsenku i v noci. Prsa jim budou brzo viset.