Nádherně zářivý úsměv je snem snad každé z nás. Která žena by si nepřála usmívat se doslova od ucha k uchu a všechny okolo sebe ozářit svým bělostným úsměvem hodným hollywoodské hvězdy? No jasně, to bychom chtěly všechny do jedné. Pokud chcete mít bělejší zuby a v podstatě se pro to ani moc nenadřít, pak uděláte nejlépe, když si přečtete náš dnešní článek.

Vykouzlete si bělejší zuby bez pomoci profesionálů. Jde to!

Také se někdy podíváte do zrcadla a říkáte si, že by vám slušely bělejší zuby, díky kterým byste se mohly sebevědoměji usmívat? V tom případě jste tady správně! Krásný úsměv dokáže divy a ne nadarmo se říká, že dává více světla, nežli elektřina. Dobrou zprávou je, že pro bělejší zuby ihned nemusíte utíkat k zubaři, nebo se svěřovat do rukou profesionálů – ne všichni na to mají odvahu a ne všichni si to mohou finančně dovolit. Chcete poradit, jak si zuby vybělit i bez pomoci odborníků? Tak čtěte dál!

Tip první: se správnou rtěnkou dokážete hotové zázraky

Věděli jste, že vám rtěnka může pomoci dosáhnout toho, aby vaše zuby působily bělejším dojmem? Možná už jste o této teorii něco slyšely. Nutno ale podotknout, že hodně záleží na tom, po jakém odstínu sáhnete! Nelze se totiž spoléhat na to, že vám červená rtěnka automaticky zaručí krásný a zářivě bílý úsměv. Pokud máte zoubky zašedlé, červená by pro vás byla katastrofální barva. Místo červené si rtíky raději natřete jemně růžovou rtěnku s nádechem do hněda. V případě zažloutlých zubů se vyhněte veškerým tmavým odstínům a pozor si dejte i na rtěnky s lesklým efektem. Ty nejsou nic pro vás.

Tip druhý: s pomocí jídla zbavíte zuby zabarvení

Určitě víte, že existují určitá jídla a nápoje, po kterých se vám zoubky mohou zabarvit, nebo se na nich mohou vytvořit nevzhledné skvrny. Na jakýsi pomyslný černý seznam můžeme zařadit například víno, černý čaj či kávu. Co ale možná nevíte je fakt, že existují i potraviny, s jejichž pomocí se můžete nepěkných skvrnek na zubech zbavit. To je překvapení, co? Mezi tyto šikovné potraviny lze zařadit například mrkev, špenát, celer nebo jablka. Jakmile si tedy pochutnáte třeba na šálku kávy, smslněte si poté na jablku a vaše zuby budou rázem vypadat bělejší. Uvidíte!

Tip třetí: vhodné doplňky mohou pomoci

Co byste řekli tomu, že s pomocí vhodně zvolených doplňků lze dosáhnout na pohled bělejšího chrupu? Přijde vám to jako hloupost? Pak věřte, že to taková hloupost není! Pokud se totiž ozdobíte zlatými doplňky, pak zbytečně zvýrazníte žluté zbarvení vašich zoubků – a to je přesně ten efekt, kterého se chcete vyvarovat. Proto si dejte pozor na zlatou a vybírejte raději stříbro nebo doplňky v čistě bílé barvě.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze