Triky pro krásu se vždycky hodí. Na některé sázíme při líčení, které je pro většinu z nás každodenním chlebem. Po jiných sáhneme v případě, kdy si chceme vykouzlit perfektní účes. Další se nám hodí ve chvíli, kdy si chceme ubrat nějaké to kilo navíc. Dnes se s vámi podělíme o triky pro krásu, na které sázeli v dobách dávno před námi. Zajímá vás to? Tak čtěte dál!

Triky pro krásu, aneb na co sázely ženy ve starověku a středověku?

Teď se možná strachujete, co si na vás chystáme. Když si totiž zkusíte představit zkrášlující rituály žen, které žily například v dávném Egyptě, vybaví se vám kupříkladu používání krokodýlího trusu – a je jasné, že zrovna tohle vás ani trochu neláká. Nemusíte se ale obávat, nic tak zákeřného (a nechutného) pro vás neplánujeme. Chceme vás seznámit s rituály a postupy, které znaly ženy ve starověku a středověku a které se dají aplikovat i v dnešní době.

Buďte krásné jako Marie Antoinetta!

Marie Antoinetta byla známá francouzská královna žijící v letech 1755 až 1793. Ačkoli se dožila jen velmi krátkého věku (pouhých 37 let), byla to velmi krásná žena. Za svůj půvab mimo jiné vděčila mandlovému oleji. O svůj vzhled Marie Antoinetta pečovala opravdu důsledně, nikdy neulehla do postele, aniž by své ruce neschovala do rukavic napuštěných právě mandlovým olejem. Její ruce pak díky péči mandlového oleje byly úžasně jemné a bez jakýchkoli známek stárnutí.

Napodobte staré Aztéky a vypadejte lépe!

Ani aztécké ženy svou krásu nepodceňovaly a snažily se vypadat co možná nejlépe. Chcete vědět, na co právě ony sázely svou horkou kartu? V této době v hojné míře používali avokádo, ze kterého si připravovali masky. Avokádo zbavili pecky a dužinu rozmačkali. Masku si pak nanesli na obličej a nechali působit. Vzhledem k tomu, že avokádo je dnes dostupné i tady u nás, můžete tuhle masku vyzkoušet i vy.

Inspirace pro krásu ze starověkého Egypta!

Ve starověkém Egyptě byla velmi cennou ingrediencí pro ženskou krásu růžová voda. V současné době představuje nejdražší přísadu, která se používá pro výrobu kosmetiky. Nejedná se tedy o nic obyčejného, pokud byste si to náhodou mysleli. Růžová voda má na ženskou krásu pozitivní vliv – nejenže dokonale čistí, ale zároveň pokožku vyživuje, takže díky ní vypadá zdravější a šťavnatější.

Kleopatra sázela na mléko a med!

O kráse Kleopatry – ženy, která si kolem prstu dokázala omotat i ty nejmocnější muže z Říma – rozhodně nemusíme pochybovat. Co bylo jejím tajemstvím? Na co sázela? Mezi naše triky pro krásu inspirované dávnou dobou můžeme zařadit mléko a med, což je kombinace, která byla dobře známá právě nádherné Kleopatře. Ta si v hojné míře dopřávala koupele obohacené o tyto dvě přísady. Nechte se jimi taky rozmazlovat!

Foto: Unsplash.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments