Trendy barvy vhodné pro řídké vlasy. Kterým odstínům se naopak vyhnout?

woman wearing white top

Sníte o krásných vlasech, ale příroda vás neobdarovala hustou kšticí? Možná právě změna barvy může být tím, co pomůže vašim vlasům působit bohatým dojmem. Který odstín ale zvolit? A které odstíny naopak nelichotí jemným a řídkým vlasům? To se dozvíte v dnešním článku.

Vícerozměrné barvy

Namísto jednotné barvy po celé délce vlasů zkuste vícerozměrné barvy. Častější návštěvy u kadeřníka nejsou pro každého, a pokud nemůžete udržovat jednotnou barvu stále svěží, může na řidších vlasech působit obzvlášť nevzhledně. Vícerozměrné barvy dodají vlasům texturu a neupozorňují na nedostatky.

person wearing black top
Foto: Unsplash

Tmavší odstín u kořínků

Strategické stíny u kořínků přidají do vašich vlasů hloubku a dodají jim iluzi hustoty. Navíc umožní vašim vlasům postupně růst bez nápadných odrostů.

Strategické melíry

Strategické melírky přidávají kouzlo do řidších vlasů. Kombinací různých odstínů a barevných technik mohou vlasy působit hustější a plnější. Melíry kolem obličeje, blond babylights nebo techniky jako balayage jsou skvělými volbami.

woman in white shirt with blonde hair
Foto: Unsplash

Nenáročné barvy na udržování

Péče o barvu je klíčová pro udržení zdravého a plného vzhledu vlasů. Přirozenější barvy s více odstíny jsou snazší na udržování, protože je nemusíte příliš často dobarvovat.

Zejména u řídkých a přirozeně blond vlasů je důležité zabránit odrůstání jednotné tmavší barvy. Pokud toužíte po celkové změně barvy, vyberte radši něco blízkého vaší přirozené barvě.

Udržíte tak rovnováhu, vyhnete se výrazným odrostům a tmavé vlasy nebudou vypadat zbytečně zplihle.

Pastelové odstíny

Při volbě výrazných odstínů, jako jsou červená nebo modrá, mohou barvy zvýrazňovat řídké vlasy. Zkuste raději pastelové barvy, které nejenže dodají hloubku, ale také lépe zvýrazní přirozenou složitost odstínů vlasů.

Klíčem k úspěšné změně barvy vlasů není jen výběr správného odstínu, ale také péče o vlasy. Investujte do kvalitních produktů a vyhněte se přípravkům, které způsobují blednutí barvy. S těmito tipy se řídké vlasy mohou proměnit v nepřehlédnutelnou korunu vaší krásy.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.