Domácí barvení vlasů je určitě levnější alternativou, nežli svěřit svou hřívu do rukou profesionálů. Nicméně pokud si barvíte vlasy doma, měli byste o této estetické proměně něco vědět. Na barvení vlasů možná na první pohled vůbec nic není (stačí jí nanést na vlasy, počkat určitý čas a poté jednoduše z vlasů spláchnout pod tekoucí vodou), na stranu druhou ale můžete být při domácím barvení vlasů nemile překvapeni…

Co byste měli vědět, pokud si barvíte vlasy doma?

Pakliže si barvíte vlasy doma, měli byste znát nejen správný postup, ale zároveň byste si měli uvědomit, že ne vždy jde všechno podle plánu. Barvy na vlasy, byť se jejich použití zdá na první pohled jednoduché a ony samotné se tváří neškodně, mohou být hodně nevyzpytatelné.

Pozor na chemii

Barvy na vlasy jsou plné chemických látek, což vám určitě nemusíme připomínat. A díky obsažené chemii je možné i v domácích podmínkách změnit barvu vašich vlasů.

Nicméně stále je to chemie, a na to je potřeba myslet. Pokud jsou vaše vlasy poškozené, může se velmi snadno stát, že budou na chemické látky obsažené v barvě na vlasy reagovat jinak, než by měly a než vy byste očekávali.

Odlišná barva vlasů

I když si možná myslíte, že máte jeden vlas stejný jako druhý, vyvedeme vás z omylu – opravdu jen málokdo z nás může říci, že má po celé délce na chlup stejný odstín vlasů. V drtivé většině případů má každý z nás trochu jinou barvu u kořínků a jinou u konečků, barva se může lišit i v délce.

Co z toho plyne? Vysvětlení je jednoduché: barva, kterou k barvení použijete, vám nemusí po celé délce vlasů chytit úplně stejný odstín. To znamená, že ve výsledku můžete mít trochu jiný odstín u kořínků nežli u konečků. S tímto problémem se budou potýkat především ty z vás, které mají na částech vlasů zbylou barvu z předchozího barvení. I tehdy hrozí, že nová barva nechytne všude stejně.

Domácí zesvětlování a ztmavování vlasů

Poměrně častým trendem je touha mít úplně odlišnou barvu vlasů, nežli je ta, která je naší hřívě přirozená. Pokud má žena vlasy blonďaté, zatouží po naprostém opaku a chce mít vlasy tmavě hnědé. Stejně tak i v případě, kdy se černovlasá žena rozhodne, že touží po platinové blond. Oba dva případy jsou poměrně radikální.

Pokud víte, že chcete vlasy hodně zesvětlit nebo naopak ztmavit, raději si zajděte za odborníkem. Doma totiž nemusíte dosáhnout požadovaného efektu, což by mohlo znamenat, že byste si museli barvu na vlasy aplikovat i několikrát, aby se vám podařilo dosáhnout kýženého výsledku. Pro vaše vlasy by to byla obrovská zátěž a mohlo by se stát, že byste si je nenávratně poškodili.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.