Barvení řas nebo obočí svépomocí je jednoduché a velmi levné

Woman Applying Mascara

Dokonale upravené řasy a perfektní obočí dokáže s naším obličejem udělat hotové divy. Není se proto čemu divit, že stále více žen a dívek pravidelně dochází na barvení řas nebo obočí ke kosmetičce. Pokud si necháte obarvit obočí nebo řasy, ušetříte si spoustu práce. Ráno po probuzení vypadáte dobře a v podstatě pro to nemusíte hnout prstem. Opravdu je ale nutné chodit k profíkovi?

Barvení řas nebo obočí svépomocí

Zajít si do salonu nebo ke kosmetičce mnoho žen vidí jako příjemný relax, který si dopřejí minimálně jednou do měsíce. Kromě toho, že je to forma odpočinku, kdy o vás pečuje někdo druhý a vy se necháváte rozmazlovat, je to také nemalý výdaj. A přitom si návštěvu salonu můžete odpustit, díky čemuž ušetříte.

Nabarvit si řasy nebo obočí v pohodlí domova? Jasně, proč ne! Vlastně na tom nic není, ať se to na první pohled zdá sebesložitější. Poradíme vám, jak na to, abyste k profíkovi příště nemusely.

Nejdříve vyberte barvu

Nyní ani tak nemáme na mysli výběr vhodného odstínu, i když na tom samozřejmě také záleží, jako spíš rozhodnutí, který typ barvy se během domácího barvení rozhodnete použít.

Vybrat si totiž můžete buď oxidační barvy fungující na aktivátoru peroxidu vodíku, nebo barvy pro domácí použití, které fungují tak, že barevný pigment obalí chloupek kolem dokola. V tom je právě ten rozdíl: oxidační barvy vnikají hluboko do struktury chloupků, kdežto druhý typ barev chloupky pouze zvenčí obalí.

Jak na to? Ničeho se nebojte!

Možná budete před prvním domácím pokusem nervózní a je to v pořádku, když je něco nové, je naprosto logické, že si v tom nejsme zrovna dvakrát jisté. Uvidíte ale, že na domácím barvení řas  a obočí vlastně nic není a že prvotní obavy byly naprosto zbytečné.

V první řadě obočí i řasy odličte a odmastěte, použijte k tomu přípravek, který máte doma a běžně ho používáte. Pokud nosíte kontaktní čočky, před barvením je vyndejte.

Obočí

Pokud si barvíte jen obočí, za pomoci kartáčku pomalu a pečlivě aplikujte barvu a snažte se přitom vyhnout kůži, která by pak šla hůře čistit. Nechte barvu působit a poté odstraňte, použít můžete vatový tamponek.

Řasy

Chcete-li si obarvit horní řasy, na ty spodní aplikujte hutnější krém, použít také můžete ochranné papírky, které zpravidla bývají součástí barvy. Poté kartáčkem aplikujte barvu, nechte dvě minuty působit a odstraňte za pomoci vatové tyčinky.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.