Některé módní trendy se nám mohou zdát zvláštní a častokrát nechápeme, jak se jimi může někdo řídit. Přesto dokážou být nesmrtelné a stále se vrací. Jako například balonové rukávy. Na první pohled mohou působit až komicky, ale pokud je umíte nosit, jsou slušivé a vytvářejí romantický vzhled.

Balonový tvar rukávů se dříve nosil poměrně často. Pak ale tento trend na nějakou dobu vymizel. V roce 2020 se vrací opět na módní scénu, a to v plné parádě. Čím větší a objemnější rukávy si obléknete, tím je to lepší. Na velikosti totiž záleží!

Inspirace z Golden Globes

Na fotografiích z červeného koberce prestižních Golden Globes je patrné, že si přítomné ženy a dívky byly tohoto vracejícího se trendu dobře vědomy a zvolily róby s těmi největšími rukávy, které našly. U šatů to samozřejmě nekončí. Saka, halenky, trička – balonové rukávy lze nosit jakýmkoliv způsobem. Je ale potřeba zvážit, kam si je obléknete. Nehodí se totiž vždy a všude. Na obyčejné nošení se určitě nedoporučují, protože působí vcelku slavnostním dojmem. Večírky a plesy jsou mnohem lepšími příležitostmi, kde tento prvek využít.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Nežádoucí efekt

Jelikož jsou balonové rukávy zpravidla velké a nadýchané, vytvářejí dojem širokých ramen. Pokud se tomuto efektu chcete vyhnout, zvolte raději takové rukávy, které začínají nabírat na objemu až pod rameny. Existují různé varianty a střihy, mezi kterými si jistě najdete to své.

[easy-image-collage id=63602]

Jak se trend objemných a nadýchaných rukávů líbí vám?

Foto: Shopbop.com, Poshmark.com, Getty Images (Frazer Harrison, Frazer Harrison)

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments