Balenciaga promazala všechny své sociální sítě a pak představila novou kolekci na jaro/léto 2022

Velkou pozornost na pařížském Haute couture fashion weeku získala značka Balenciaga, a to nejen kvůli své extravagantní kolekci jaro/léto 2022, kterou představila. Při shlédnutí kolekce máte pocit, že jste v jiné galaxii. Kolekce v sobě skrývá ale mnoho více. Zajímá vás co?

Na sociálních sítích značky zmizel obsah

Začátkem července záhadně zmizel veškerý obsah značky Balenciaga na sociálních sítích. To samozřejmě vzbudilo velkou vlnu otázek. Došlo k hackerskému útoku? Končí značka Balenciaga? Co se stalo?

Sociální sítě mají v současné době velkou moc. Což si módní značka moc dobře uvědomuje. Může díky svému profilu oznámit důležité informace, a to dokonce úplně beze slova. A proto byl smazán obsah na sociálních sítí. Po vzoru módního návrháře Jean Paul Gaultier nebo značce Bottega Veneta, i Balenciaga se rozhodla tímto způsobem oznámit tlustou čáru za minulostí a novou vizí značky.

Návrat mezi vysokou módu po 53 letech

Po více než pěti desetileté přestávce oživila značka Balenciaga, v čele se svým kreativním ředitelem Demma Gvasalia, haute couture kolekci. Slaví tak velký návrat mezi vysokou módu. Kolekce si díky tomu získala velkou pozornost veřejnosti a jednotlivé modely mnohé také překvapily.

Jako z filmu Matrix

Když se podíváte na jednotlivé kousky z kolekce jaro/léto 2022, vzpomete si také na film Matrix? Přesně tak to totiž vypadá. Módní přehlídka budila dojem záhadnosti a tajemství, které vzhledem k okolnostem tvořila do detailu vymyšlenou kolekci. Módní přehlídka se konala v restaurované verzi původního salonu zakladatele značky Cristobala Balenciaga.

Světové celebrity si módní přehlídku nenechaly ujít

Velký návrat si nenechaly ujít přední světové celebrity, jako je módní ikona a šéfredaktorka Vogue Anna Wintour, modelka Bella Hadid, zpěvák Kanye West, Lil Baby nebo herečka Salma Hayek Pinault. Velká většina módní přehlídku samozřejmě navštívila v modelech značky Balenciaga, jak tomu bývá zvykem.

Kolekce nesoucí jasné poselství: poradíme si se vším

Kolekce jaro/léto 2022 měla dát módnímu světu jasně najevo, že si značka Balenciaga poradí s každým aspektem módy, která se neustále vyvíjí. Ať už to je zakázkové couture oblečení nebo streat wear inspirované módou z ulice, kterou denně vídáme, Balenciaga využila ve své kolekci oba směry. Dokázala tím, že móda nikdy nebyla svobodnější.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.