Mezi podprsenkami aby se kolikrát čert vyznal! I když to možná většina žen neví, protože zarytě sází stále na oblíbenou klasiku, ve skutečnosti typů podprsenek existuje hned několik. A jak jste na tom s podprsenkami vy? Znáte termíny jako bralette nebo balcony? Pokud ne, rozhodně nic nezkazíte, pokud se pohodlně usadíte a přečtete si náš dnešní článek!

Orientujete se mezi podprsenkami?

Pokud už nyní vrtíte hlavou a tiše přiznáváte, že i vy patříte k ženám, které se spoléhají na klasiku, zatímco další typy podprsenek jdou úplně mimo ně, věřte, že se nemusíte stydět. Ne všechny se mezi tak samozřejmým kouskem, kterým podprsenka v životě ženy bezesporu je, bezpečně orientujeme a ne všechny z nás mohou s klidným svědomím prohlásit, že znají všechny podprsenky do posledního střihu a detailu.

balcony-bralette-plunge-vyznate-se-mezi-podprsenkami-05
balcony-bralette-plunge-vyznate-se-mezi-podprsenkami-07

Není podprsenka jako podprsenka

Co se podprsenek týče, jejich střihy i vzhled se v průběhu posledních let měnil v závislosti na tom, jakým směrem se zrovna udávala současná móda. Ačkoli se na první pohled zdá, že čím větší výběr, tím složitější rozhodování, která podprsenka je právě pro vás ta pravá, zkusme se na to dívat z té druhé stránky – právě díky tomu, že je těch střihů hned několik, si můžete vybírat nejen podle typu postavy, ale i tvaru vašich ňader nebo klidně podle toho, co si zrovna chcete vzít na sebe.

Teď už ale na nic nečekejme a pojďme si společně představit jednotlivé střihy podprsenek. Některé určitě budete znát, jiné pro vás možná (a možná taky ne) budou novinkou.

Balcony

Jako první zmíníme balcony podprsenky, které mají tzv. balkonetový střih a jsou ideální volbou pro ženy, jež mají menší či středně velké poprsí. U těchto podprsenek jsou ramínka posazena lehce dál od sebe, nežli jak jste zvyklé u klasiky a některé typy mají ramínka odnímatelná, takže je lze nosit i do korzetových šatů.

balcony-bralette-plunge-vyznate-se-mezi-podprsenkami-02
balcony-bralette-plunge-vyznate-se-mezi-podprsenkami-03

Bralette

Mezi pro někoho méně známé podprsenky patří i brallette, jež se může pyšnit elegantním až luxusním vzhledem. Velmi často jsou k dostání v krajkovém provedení, díky kterému se tzv. bralettky nosí lehce odhalené. Chcete-li pro sebe podprsenku, která se maximálně přizpůsobí tvaru vašich ňader, je bralette jasná volba, protože není vyztužená a věrně kopíruje jejich přirozený tvar.

balcony-bralette-plunge-vyznate-se-mezi-podprsenkami-01
balcony-bralette-plunge-vyznate-se-mezi-podprsenkami-02

Vyztužené podprsenky

Jakousi klasikou, kterou zná snad každá žena, jsou vyztužené podprsenky, které můžeme doporučit ženám s většími ňadry. Právě díky vyztuženým košíčkům jim dodají potřebnou oporu a zajistí, že budou držet na svém místě.

Plunge

Znáte typ podprsenky zvaný plunge? Možná je neznáte podle názvu, ale již jste se s nimi setkali – jsou to podprsenky, které poznáte podle hlubokého výstřihu a nižšího středu. Tyhle podprsenky podpoří i větší ňadra, která k sobě lehce přitlačí ze strany a díky odhalenějšímu výstřihu vytvoří opravdu zajímavý pohled.

balcony-bralette-plunge-vyznate-se-mezi-podprsenkami-04
balcony-bralette-plunge-vyznate-se-mezi-podprsenkami-03

Foto: Pinterest.com, Unsplash.com, ASOS.

Načítání...

Diskuze