Bahenní masky a jejich přínosy. Pokožku čistí i hydratují

Bahenní masky jsou jednou z kosmetických procedur, na které my ženy sázíme v touze mít co možná nejkrásnější pleť. Každá z nás si přeje, aby její pokožka vypadala krásná, pevná a mladistvá. Vzhledem k tomu, že bahenní maska prospívá každému typu pleti, se není čemu divit, že jsou stále oblíbenější. Málokdo ale ví, že bahenní masky toho umí mnohem více, než nejen pleť hydratovat. Směle je proto můžeme považovat za malý přírodní zázrak.

Dokonale vyživují pokožku

Aby naše pokožka vypadala mladistvá a svěží, potřebuje správnou výživu. V tomto případě jsou bahenní masky ideální volbou, protože naši pleť během svého působení nadupají nezbytnými minerály a důležitými minerály, které pleť potřebuje pro každodenní obnovu buněk. Po aplikaci bahenní masky tak pokožka působí zářivějším dojmem, není zarudlá a nehyzdí ji černé póry.

Perfektně čistí pleť

Věděly jste, že s bahenní masky mohou pyšnit dokonalými absorpčními a čistícími vlastnostmi? Z toho plyne jediné: perfektně čistí naší pokožku!

Bahenní maska se na tváři nechává zaschnout. Než zaschne, nasaje do sebe veškerou mastnotu, škodlivé látky a nečistoty, které se nahromadily v pórech. Po aplikaci bahenní masky pak pleť působí matným dojmem, nevzhledně se neleskne.

Slouží jako prevence proti akné

Představa, že akné trápí jen dospívající, byla dávno vyvrácena. I mnoho dospělých žen totiž nevzhledné pupínky řeší prakticky každý den. I s nimi však může pomoci zázračná bahenní maska.

Možná to nevíte, ale bahenní maska má pozitivní vliv na potlačení zánětlivých procesů a zároveň podporuje urychlení hojení pleti. Pokud vás trápí kožní problémy, například v podobě akné, může vám tahle přírodní maska posloužit jako prevence proti jejich vzniku.

Zbavuje pleť odumřelých kožních buněk

Možná nejsou vidět, ale na pokožce každé z nás je řada odumřelých kožních buněk. Ty zde nemají co dělat, páchají zde akorát tak neplechu. Pokožka kvůli nim nemůže dostatečně dýchat, nemluvě o tom, že nános odumřelých kožních buněk přispívá k ucpávání pórů a následnému vzniku nežádoucích pupínků.

Bahenní masky v sobě obsahují vysokou koncentraci důležitých minerálů, kam můžeme zařadit sodík, draslík, hořčík a vápník. Spojení těchto minerálů napomáhá k odstranění odumřelých kožních buněk, což prospívá ke krásně hladké a hebké pokožce.

Foto: Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.