Ztvrdlé paty nejsou nic příjemného ani vzhledově přitažlivého. Žádná z nás nechce mít paty jako struhadla, nicméně mnoho z nás se ztvrdlé kůži na patách stejně nevyhne. Co na tento především estetický problém opravdu pomáhá?

Důvěřujte radám našich babiček

O babičkách se moc dobře ví, že na všechno mají tu správnou radu. Na jejich tipy a triky se často spoléháme nejen v domácnosti, ale i co se týče vzhledu. Inu, babičky zkrátka věděly a jejich rady můžeme ocenit i pokud jde o ztvrdlé paty.

Pokud patříte k ženám, které ztvrdlé paty trápí a jejich nepříliš koukatelný vzhled vám nedá spát, pak vyzkoušejte některou z babských rad. Některá na vaše ostré paty zaručeně zabere!

Koupel v jedlé sodě

Jedlá soda = nedocenitelný pomocník v každé domácnosti. Co si budeme, soda se dá využít mnoha způsoby a ztvrdlá kůže na patách patří mezi jeden z nich. Jak na to?

Nalijte si teplou vodu do lavoru, kyblíku, nebo zkrátka do čehokoli, kam pohodlně ponoříte chodidla. Do vody nasypte jedlou sodu a dobře promíchejte, aby se tahle bílá zázračná pomocnice rozpustila. Jakmile se soda rozpustí, směle vložte nožky do vody a 15-20 minut relaxujte – třeba u knížky nebo u televize, to uteče jedna radost. Poté nohy vydrhněte pemzou a na závěr namažte krémem.

Zábal z vepřového sádla

Ještě než začnete znechuceně krčit nos, měli byste vědět, že sádlo patřilo a stále patří k různorodě použitelné potravině, na kterou (nejen) starší generace nedají dopustit.

Co se sádlem? Jednoduše ho namažte na nohy, ty poté strčte do igelitového pytlíku a navrch ještě natáhněte teploučké ponožky. Pak šupem do postele a nechat působit přes noc.

Kašička z ovesných vloček

Ovesné vločky patří do zdravého jídelníčku, o tom není pochyb. Ačkoli se jim často přezdívá jídlo chudých, vsadit na ně můžete i tehdy, kdy se chcete zbavit ztvrdlé kůže na patách.

Vločky nasypte do misky a pomixujte ponorným mixérem. Poté do nich přidejte několik kapek (ideálně olivového) oleje a smíchejte, aby vám vznikla mazlavá kašička. Směs naneste na paty, zabalte do igelitu nebo potravinářské folie a nechte 30 minut působit.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze