Avokádový olej je velkým přínosem pro naše zdraví. Využít se dá nejen v kuchyni, ale také v péči o naši krásu. O avokádu je známo, že se může pyšnit spoustou zdraví přínosných benefitů, obsahuje v sobě důležité vitamíny i minerální látky.

Na avokádový olej se můžete spolehnout nejen v kuchyni, ale také jako super pomocníka třeba pro vaše vlasy. Jak a k čemu ho tedy využít?

Ovoce s dlouholetou historií

Avokádo rozhodně není žádná nováček, ba naopak jeho historie sahá opravdu hodně daleko. Podle historických pramenů ho již před třemi tisíci lety milovali Aztékové, kteří o něm dokonce hovořili jako o účinném afrodiziaku. Odtud se avokádo rozšířilo do Mexika nebo do Chile.

Jak se avokádový olej vyrábí?

Avokádový olej se vyrábí z dužiny. Pravý a kvalitní avokádový olej se vyrábí za studena. Jedině tehdy si dokáže zachovat všechny své cenné a zdraví přínosné látky.

Na co ho lze použít?

Jak již bylo řečeno – avokádový olej má pestré využití. Vsadit na něho můžete v kuchyni při vaření nebo přípravě studených pokrmů. Avokádový olej je zdravý, lze s ním tehdy nahradit klasický řepkový nebo slunečnicový olej.

Avokádový olej lze využít i pro krásu. Jak?

Ženy s citlivou pokožkou hlavy, stejně jako ty, které třeba mají pokožku hlavy podrážděnou například po barvení, mohou vsadit na olej z avokáda, který pokožku krásně zklidní a zbaví vás nepříjemných pocitů způsobených podrážděním. Jeho využití ani tímto nekončí, dalším tipem na jeho použití je nanesení na pleť, což uvítají majitelky suché pleti. Naneste avokádový olej na obličej místo pleťového krému, krásně vaši pokožku zvláční a ta bude nádherně jemná a hebká na dotek.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.

Diskuze