Anok Yai je dnes jednou z nejžádanějších modelek. Díky snímku v džínových kraťasech a průhledném roláku na Instagramu se proslavila přes noc

Představte si to: jste studentkou na univerzitě, život teprve začíná, a najednou se stanete celosvětovým fenoménem v oblasti módy. Anok Yai je dokonalým příkladem toho, jak náhoda může změnit život.

V roce 2017 byla Anok Yai 19letou studentkou na Plymouth State University. Jeden osudový den se rozhodla zúčastnit večírku Howard University. Tam ji zachytili fotografové v džínových kraťasech a průsvitném roláku. Tato jediná fotografie se stala klíčovým momentem v jejím životě.

Fotka, která zachytila její přirozenou krásu a sebejistý výraz, se stala během několika minut po zveřejnění virálním hitem na Instagramu. Anok Yai najednou získala nespočet nových sledujících a stala se žhavým tématem v médiích.

Když jsem poprvé viděla, kolik upozornění mi přichází, myslela jsem si, že jsem se stala internetovým memem,“ vzpomíná Yai.

Ale realita byla zcela odlišná. Anok Yai nebyla terčem výsměchu, ale spíše centrem pozornosti a obdivu. Tato fotografie spustila její kariéru modelky s nebývalou rychlostí. Během 24 hodin získala Yai na sociálních médiích více než 30 000 nových fanoušků.

A co víc, modelingové agentury jí začaly okamžitě volat. Jedna z nejprestižnějších agentur, Next Models, ji pozvala do New Yorku a podepsala s ní smlouvu ještě téhož dne.

Ikonické foto, které nastartovalo mimořádnou kariéru

Během pěti let od té doby, kdy byla objevena díky této náhodné fotografii, Anok Yai prošla ohromným vývojem. Stala se jednou z nejuznávanějších a nejvyhledávanějších modelek v průmyslu. Molo pro ni bylo místem, kde mohla vyjádřit svoji osobnost a originalitu.

Její cesta nekončí jen u modelingu

Anok Yai se narodila v Jižním Súdánu a emigrovala do Spojených států s rodinou jako batole. V době, kdy se dostala do světa modelingu, studovala biochemii a uvažovala o kariéře v medicíně. Nicméně, po podepsání smlouvy se svou modelingovou agenturou se rozhodla své studium odložit a věnovat se modelingové kariéře.

Podstoupila jsem risk a odletěla do Los Angeles, abych nafotila kampaň pro Pradu,“ říká. „Zkoušela jsem zůstat ve škole, ale studium a cestování nejdou dohromady.“

Foto: Vogue Japan

Anok Yai však nezůstala jen u toho, že se stala úspěšnou modelkou. Rozhodla se, že se naučí všechny aspekty módního průmyslu.

Učila jsem se sama tím, že jsem celé dny zkoumala průmysl, finance a marketing. Absolvovala jsem online kurzy v oblasti podnikání a ekonomiky. Byla jsem novou tváří v oboru, ale chtěla jsem vědět, o čem mluvím, když vejdu do místnosti.“

Anok Yai není jen modelkou, ale i umělkyní. Miluje malování olejovými barvami a nebojí se experimentovat s různými médii. Je pro ni důležité věnovat se svým zájmům s plným nasazením. Kromě toho se také věnuje bojovým uměním, a tato činnost se pro ni stala vášní, která ji zavedla na cesty po celém světě.

Jižní Súdán, kde se narodila, má však v jejím srdci zvláštní místo. Nedávno se tam po dlouhé době vrátila a toto putování pro ni znamenalo mnoho. „Dříve jsem měla vždy pocit, že mi něco chybí, ale když jsem se vrátila domů, poprvé jsem se cítila úplná.“

Zdroj: W Magazine, Wikipedia.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.