Sukně patří mezi typicky ženské kousky, díky kterým můžeme udělat dojem. Dají se nosit na 100 + 1 způsobů, hodí se k nim blůzky, halenky, košile i basic tílka. Není ale sukně jako sukně a kromě jejich materiálu nebo barvy rozlišujeme také délku. Jak ale poznat, která z nich je ta pravá?

Mini, midi nebo maxi? To jsou tři délky dámské sukně, které se nosí a díky kterým můžeme podtrhnout svou ženskost, povýšit si sebevědomí a také provokovat okolí. Která délka padne právě vám doslova jako ulitá?

Mini sukně – odvážné a sexy

Na nošení mini sukně si netroufne úplně každá, ne všechny se totiž v této délce cítíme příjemně. Je pravda, že kdo chce nosit mini sukni, ten by k sobě měl umět být kritický a zhodnotit, jestli na to má nebo ne – sukně v této délce odhalí hodně, celulitida na stehnech určitě není něco, čím byste se chtěly veřejně chlubit, že?

Nošení mini sukně vyžaduje odvahu, chce to ale také dobře vybírat, aby krátká sukně nebyla krátká až moc. Víte, jak poznáte, že je vámi zvolená mini sukně tak akorát? Až si ji obléknete, spusťte ruce volně podél těla – pokud prostředníček vaší ruky končí tam, kde lem sukně, pak je to v pořádku. Cokoli kratšího raději neberte, ať nepůsobíte lacině, nebo neukážete více, nežli kolik byste ukázat chtěly.

Midi sukně – zlatá střední cesta, která sedne každé

Prostřední délkou a jakousi zlatou střední cestou jsou midi sukně, které sahají do poloviny lýtek. Velkou výhodou těchto sukní je skutečnost, že dokážou zalichotit úplně každé ženě a nosit je mohou hrdě dokonce i ty z vás, které mají široký pas – stačí si jen dobře vybrat.

V případě midi sukně je důležité pečlivě vybírat střih. Pozor si dejte na áčkové sukně, které nejsou v této délce až tak slušivé, jak by si kdekdo mohl myslet. Naopak pouzdrové sukně v midi délce padnou snad úplně každé, proto se nebojte vsadit právě na tento střih, neuděláte chybu.

Maxi sukně – uvolněné a šik

Poslední délkou jsou maxi sukně, jejichž název napovídá, že se jedná o sukně sahající až na zem. V posledních letech se staly velmi populárními, především pak proto, že působí velmi uvolněně a jsou nesmírně trendy. Pozor si ale dejte na malý háček, který s sebou maxi sukně přináší: abyste je mohly hrdě nosit, potřebujete dlouhé nohy, nebo vysoké podpatky. Maxi sukně totiž ženám nízkého vzrůstu bohužel nesluší.

Pokud nemáte zrovna žirafí nohy, ale přesto chcete maxi sukni nosit, sáhněte po modelu sahajícím do pasu, který vám opticky prodlouží tělo – samozřejmě nezapomeňte na podpatky, bez kterých se neobejdete, pakliže k vám příroda, co do výšky, nebyla zrovna štědrá.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com, Pexels.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze