Aktuální trend v pánské módě: náramky

Módní doplňky si mnozí z nás spojují výhradně s doménou žen. Kabelky, prsteny, náušnice, šátky a tak dále. To vše ženám nabízí obrovskou spoustu příležitostí doladit své módní outfity do posledního detailu. U mužů je to poněkud složitější…

uvodni-decorus-naramky

Muž s přemírou doplňků jednoduše ztrácí svou mužnost (pokud tedy nejste dvousetkilogramový kolotočář se zlatými řetězy kolem všech svých údů, pro vás tohle neplatí).

Čím však nikdy chybu neuděláte? Decentně sladěným outfitem s vhodnými hodinkami a náramkem.

Hodinky a náramek – základ v pánských doplňcích

Hodinky jsou zcela jasné – naprosto základní doplněk s praktickou funkcí. Co se náramku týče, věřte nebo ne, náramky se nosily již v pravěku a to především právě u mužů. Prehistoričtí muži si zdobili ruce z důvodu jakési spirituální ochrany před zlými duchy. Tehdy k tomu sloužily různé kosti pospojované do potřebných tvarů.

Symbolika zdobených rukou zde zůstává i v 21. století a navíc – v současné době se jedná o velmi zajímavý trend v pánské módě. Místo kostí volíme vedle řetízků z různých kovů další materiály, mezi kterými aktuálně velmi výrazně bodují náramky z lávových kamenů.

Náramky můžeme stejně jako hodinky nosit každý den a v podstatě k jakémukoliv všednímu outfitu. Náramek se tak snadno může stát součástí naší osobnosti, něčím, co nás určitým způsobem vizuálně charakterizuje.

Z vhodných náramků si může každý muž dotvořit svou image. A není to tak těžké, žijeme totiž ve společnosti, kde je většina mužů charakterizována fádní uniformou ve stylu džíny & tričko + tenisky, džíny & mikina + tenisky a podobně. Pěkně barevně vyladěným outfitem doplněným vhodným náramkem vykročíte z davu.

Náramek jako začátek konverzace

Zajímavé náramky vždy přitahují pozornost. K určitým náramkům můžete asociovat i své historky. Jako třeba ta o tom náramku, který jsem si koupil letos na dovolené v Londýně u chlápka, kterému jsem před pěti lety na dovolené v Řecku zachránil tonoucího osmiletého synka. Svět je děsně malej. Dneska ten kluk kope v mládežnických výběrech v Arsenalu. Že to možná není pravda? Nevadí, to té slečně na baru už říkat nemusíte.

Nosit náramky je zkrátka zábavné. Je to způsob, jak se odlišit od davu a jak spolu s hodinkami dotvořit image respektování hodného muže se smyslem pro styl. O praktické funkci náramku by se na rozdíl od hodinek dalo polemizovat, nicméně zařazení náramku do šatníku bych doporučil každému muži.


Tip: Náramky z lávových kamenů se zajímavými motivy doporučujeme k zakoupení na Decorus.cz.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!