Akné trápí i dospělé. Zbavte se ho pomocí vyváženého jídelníčku. Pomoci mohou i ořechy

Pubertu máte už dávno za sebou a nějaký ten pátek už vám není těch sladkých „náct“. Přesto se den co den díváte do zrcadla a zoufáte si, proč vaši pleť hyzdí akné, které je přece tolik typické pro děti v pubertě.

Nehezké pupínky však netrápí jen dospívající, i dospělé ženy trpí na akné, díky kterému se stydí za to, jak vypadají a které jim také sráží sebevědomí.

Vyhrajte v boji proti akné s pomocí vyvážené stravy

Jste to, co jíte – ne, opravdu vám nechceme připomínat onen televizní pořad a ano, opravdu na tom něco bude. Skladba našeho jídelníčku v nemalé míře ovlivňuje nejen naši duševní pohodu nebo číslo na váze. Mimo jiné má vliv také na naši krásu.

Pokud vás trápí akné a rády byste se ho zbavili, můžete se o to pokusit změnou svého jídelníčku.

Ořechy jsou bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin

Pokud máte ráda ořechy, máte z části vyhráno. Ořechy jsou proslulé vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin, které prospívají vzhledu pokožky. Kupříkladu para ořechy obsahují také selen či zinek, což jsou minerály důležité pro zdravou funkci imunitního systému.

Foto: Pexels.com

Kokosový olej obsahuje zdravé druhy nasycených tuků

Kokosový olej nabízí všestranné využití a mít ho po ruce se proto určitě vyplatí. Obsahuje v sobě zdravé druhy nasycených tuků, které podporují vstřebávání důležitých vitamínů, jež napomáhají eliminovat tvorbu nevzhledného akné.

Foto: Pexels.com

V avokádu najdete prospěšný vitamín E

Avokádo musíte buď milovat nebo nenávidět. Je to potravina, která nás rozděluje na dva tábory. Bez ohledu na to se však vyplatí vědět, že kromě zdravých tuků v avokádu najdete také vitamín E, který tělu pomáhá čistit se a zároveň ho chrání před volnými radikály, jež dokážou napáchat nepěknou paseku.

Foto: Pexels.com


Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.