Africké mýdlo: pomoc proti akné i odumřelým buňkám

Africké mýdlo je pro mnoho z nás jednou velkou neznámou. A to je vlastně velká škoda, protože nám toho rozhodně má hodně co nabídnou. Slyšely jste již o africkém mýdle? Nebo se o něm z našeho článku dozvídáte vůbec poprvé?

Ať už je to tak či onak, určitě byste měly vědět, že africké mýdlo je vlastně takový malý poklad. Nejenže dokáže dokonale vyčistit pleť od veškerých nečistot, ale jsou mu přiznávány i schopnosti zpomalit stárnutí.

Africké ženy jej znají již po staletí

Vy ho možná neznáte a rozhodně v tom nejste samy. Žen, které o africkém mýdle ještě neslyšely, je poměrně dost. Přitom vlastně ani netuší, o co samy sebe připravují a ochuzují. Africké ženy jej znají už po stovky let, během kterých jej používají a samy si ho vyrábí. Receptura na výrobu afrického mýdla se přitom předává z generace na generaci a v těchto místech je recept na tento skromný poklad považován za rodinné dědictví.

Originální složení, které vás překvapí

Africké mýdlo vás překvapí nejen svými přínosy, ale zejména svým složením. To je totiž vskutku originální. Obsahuje v sobě nejen banánové slupky nebo kakaové boby, ale také kokosový olej, bambucké máslo a další složky, které se liší recept od receptu – nejčastěji se však objevuje med, aloe vera, oves nebo nejrůznější bylinky.

Každá složka v africkém mýdle má určité vlastnosti, které ve společném výsledku dokáží mnohé. Zatímco slupky z banánů obsahují spoustu vitamínů a minerálů, bambucké máslo regeneruje poškozené kožní buňky, kokosový olej zase zajišťuje hydrataci.

K čemu se dá africké mýdlo použít?

Schopnosti a vlastnosti afrického mýdla jsou nejen pro jeho složení velmi pestré, stejně tak i jeho přínosy na naše zdraví i krásu. Určitě vás potěší, že africké mýdlo pomáhá v boji proti akné. Může za to již zmíněný kokosový olej, který vyvažuje přirozené pH pleti a zklidňuje podráždění.

Mimo to lze africké mýdlo použít jako pleťový peeling. Pokud dostanete do ruky pravé africké mýdlo, které vzniklo bez tepelné úpravy, dostanete tak ve své podstatě do rukou kus rostlinné hmoty, která má hrubší povrch. Díky tomu poslouží pleti jako peeling, který z pokožky odstraní odumřelé buňky.

Foto: Unsplash.com, Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.