Rády šijete a vyšíváte? A používáte k tomu adekvátní techniku? S její pomocí budou pod vašima rukama vznikat hotové oděvní skvosty. Nevěříte? 

Přípravy na Vánoce jsou v těchto dnech u každého v plném proudu. Jste-li zručnou švadlenkou, vaši blízcí pod stromečkem asi najdou spoustu kousků přímo z vaší dílny, na kterých zřejmě v těchto dnech stále pracujete. Víte ale, že s použitím správného šicího popřípadě vyšívacího stroje máte možnost svou práci znatelně urychlit? A pokud takový stroj nemáte, napište si o něj Ježíškovi. Třeba vám jej nadělí.

Šicí stroj nabízí pomocnou ruku

Vaší pozornosti by neměly uniknout především šicí stroje Brother. To jsou totiž velmi šikovné mašinky, které spoustu práce odvedou za vás. Portfolium značky navíc zahrnuje stroje vhodné jak pro začínající, tak pro zkušené švadlenky včetně těch profesionálních. Cena modelů pro začátečníky přitom nedosahuje ani tří tisíc korun.

Brother J14S je vybavený čtrnácti programy, čtyřkrokovou knoflíkovou dírkou i LED osvětlením. Pro mladé dívky, které uvažují o dráze švadlenky či přímo módní návrhářky přímo ideální. I ty, jež dnes hýbou světem módy, totiž nějak začínaly. Většinou u obyčejného šicího stroje.

Zvládne šití i quiltování

Zkušenější švadlenky by však měly vybírat o třídu výš. Jejich pozornosti by neměla uniknout novinka v podobě modelu Brother Innov-Is 1800Q, což je moderní šicí a quiltovací stroj, který s vámi bude komunikovat v českém jazyce! Součástí stroje, jenž si poradí s řadou různých materiálů včetně denimu, těžkého sametu, ale i hedvábí a šifonu, je i sada pro quiltování. Stroj je navíc vybaven velkou pracovní plochou, na které budete moci šít doslova pro celou rodinu.

Nebo rádi vyšíváte?

Sofistikované modely však můžete vybírat i v kategorii vyšívací stroje Brother. Nejlevnější Brother Innov-ís M240ED za 14870 Kč (k sehnání na eshop.brother-czech.cz) vhodný pro vyšívání na malých plochách má ve své paměti 125 vzorů včetně 45 vzorů Disney! Pokud ovšem chcete vyšívat ve velkém, respektive na větších plochách, doporučujeme model Innov-Is V3 LE. Vyšívat s jeho pomocí můžete plochu velkou 20 × 30 cm a k tomu zvládne 1050 stehů za minutu!

Plotry a tiskárny na textil

Současná šicí a vyšívací technika je skutečně na velmi vysoké úrovni a zdaleka se nejedná jen o zmíněné šicí a vyšívací stroje. Naše babičky si mohly jen nechat zdát o dalších vymoženostech, jakými jsou třeba řezací plotry a tiskárny na textil. Ano, s jejich pomocí, jak napovídá jejich název, si můžete na oděv či kus látky nechat vytisknout prakticky cokoliv. A motivy zdaleka nemusíte složitě připravovat na počítači. Postačí vám obyčejná tužka a papír. Plotr se postará o zbytek. O tom ale zase někdy příště.

Načítání...

Diskuze