85letý farmář z Číny se díky svému vnukovi stal módní ikonou

Módní transformace jsou věčná i vděčná témata. Vždy rádi žasneme nad tím, jak pozoruhodně lze „změnit“ osobnost díky módě. Ať se nám to líbí nebo ne – šaty dělají člověka. Konec konců, pravil tak i pan Werich.

Tento pětaosmdesátiletý farmář z čínské provincie Fujian nikdy v životě nepracoval jako model. O to víc je pozoruhodné, jak profesionálně dokáže působit před objektivem fotoaparátu jeho vnuka s přezdívkou XiaoYeJieXi. Právě muž s pseudonym XiaoYeJieXi zveřejnil snímky svého dědečka na čínské sociální síti Weibo a odtud se tato malá módní senzace šíří do celého světa.

A co vlastně bylo cílem tohoto aktu? Vlastně nic zvláštního. XiaoYeJieXi se rozhodl vzít svého dědečka na prohlídku města a k této příležitosti se rozhodl dědečka obléct do slušivých módních kousků, které v současnosti patří k vyhledávané elegantní byznys módě.

Po zveřejnění těchto snímků na sociální síti Weibo se mladý fotograf dočkal mnoha pochvalných komentářů. Slova chvály byla adresována nejen na fotografie a na originální nápad, ale i na ukázku příkladného vztahu s prarodiči. Vždyť kdo z nás by si dokázal představit zrealizovat podobný počin se svými prarodiči v dnešní uspěchané době?

A pokud zajímá vás, jak vypadá náš dědeček v civilu, mrkněte na fotografii níže:

Jeden by i řekl, že fotografie po módní transformaci vypadají skoro důvěryhodněji, že?

Foto: BoredPanda.com.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.