8 modních přešlapů, kterými zbytečně kazíte dojem

Francie oplývá jednoduchou avšak nezaměnitelnou elegancí. V Itálii zase najdeme nejednu ženu, která vypadá jako z módního časopisu. Přesto se v každé zemi můžeme setkat se ženami, které se dopouštějí oděvních faux pas. A Česká republika (světe div se) má obrovskou základnu těch žen, které dokonale pohrdají módními zvyklostmi. Pojďme se podívat na to, čemu by se ženy nejenom u nás, ale i ve světě měly vyvarovat.

Ukázat značku, neznamená být in

Ba naopak. V dnešní době neznamená, že budete-li oblečeni do několika věhlasných značek a jejich loga vám budou svítit nejenom na tílku, botách, ale i kabelce, budete in. To, že nosíte luxusní kousek, dokazuje jeho kvalita a tedy i styl vašeho oblékání, nemusíte k tomu vystavovat jednu značku za druhou.

Výrazný oděv nebo líčení, ne však oboje

Víte co se říká – méně znamená více. A v módě toto platí dvojnásob. Pokud tedy chcete mít ve svém outfitu nějaký výraznější kousek, rozlučte se s výrazným líčením. To samé ovšem platí samozřejmě také naopak. Kupříkladu – l černému oblečení se dokonale hodí lehký make up, který osvěžíte rudou rtěnkou.  

Nepřehánějte to s doplňky

Výrazná kabelka, obuv nebo šperky se k jinak vcelku nudnému outfitu rozhodně hodí. Nikdy ale ne dohromady. Zabraňte nudě vybráním si jednoho výrazného doplňku a budete za hvězdu. Vyberte si doplňků více a budete vypadat, jako když jezdíte s kolotoči.

Vybírejte správnou velikost

Máte-li pár kilo navíc, rozhodně vám neprospěje volné, plandavé oblečení. U kalhot byste zase měli dbát na délku. Nevypadá hezky, když vám kalhoty končí výrazně nad kotníky nebo když vám sukně nezakrývá nelichotivé partie.

Ani mladá, ani stará

Dbejte na to, jak se oblékáte. V mládí vsaďte na odvážnější barvy a vyzývavější outfity. Ve starším věku trošku přibrzděte. Rozhodně to ale neznamená, že byste v padesáti měla nosit to, co vaše maminka. Oblékejte se tak, aby vám oblečení nepřidávalo léta, ale abyste také nenosila stejné oblečení, jako vaše dcera.

Podpatky ano, ale …

Noste přiměřeně vysoké podpatky. Není nic horšího, než když si obléknete krásné boty, ovšem s příliš vysokým podpatkem, se kterým neumíte ani pořádně chodit. To, že se na botách budete kymácet ze strany na stranu, vám rozhodně úspěch nepřinese.

Neukazujte příliš

Jděte s kůží na trh, proveďte to ale rafinovaně. Výstřih až k pupíku či naopak tričko, které končí pod prsy, není úplně tím pravým. Pokud chcete zvolit lehce vyzývavější outfit, neznamená to, že vám musí být vidět 90% vašeho těla.

Čistě a upraveně

To je nejdůležitější pravidlo na závěr. To, že nerozumíte módě  a občas šlápnete vedle při výběru oblečení se stát může, nikdy ale nedopusťte, abyste ven vyšli v oblečení, které je špinavé nebo výrazně pomačkané.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.