Každá krásná věc potřebuje péči. Všichni chceme, aby naše oblíbené kousky vydrželi co nejdéle. Nezáleží na tom, jestli se jedná o oblek, auto, mobil nebo kožený opasek.

V eshopu Artcutis.cz pracujeme s těmi nejlepšími kůžemi. Všechny naše opasky jsou z prvotřídní hlazenice tlusté cca 4mm. Naše opasky – jak pánské, tak i dámské kožené opasky a extra dlouhé jsou charakteristické svou rozmanitostí a perfektním rukodělným zpracováním, které uvidíte hned, jak opasek vezmete do ruky.

Občas se nám dostanou do ruky opasky poškozené, často nesprávným používáním a nevhodnou péčí. Našim zákazníkům pak vysvětlujeme, že je opasek nenávratně zničen a jeho poškozený vzhled se nedá opravit. Abychom předešli zklamání a rozladění poskytujeme našim klientům bezplatnou pomoc a typy, jak pečovat o kůži a kožené opasky.

Jak udržet kožený pásek co nejdéle krásný

  1. Opasek neperte v pračce spolu s džíny. Před praním ho vždy vyndejte. Kůži opasku horká voda nedělá dobře a opasek se zničí.
  2. Pokud se Vám opasek zašpiní, nepoužívejte abrazivní prostředky na čištění (tekutý písek), ale pásek otřete hadříkem namočeným v roztoku saponátu. Po umytí, opasek usušte.
  3. Přilepenou žvýkačku odstraníte nejlépe tak, že ji necháte vymrazit v mrazáku a potom nehtem lehce seškrábnete. Kůže bude zmrzlá, zacházejte s ní opatrně až do jejího úplného rozmražení.
  4. Jednou za čas můžete použít včelí vosk a opasek navoskovat a pak lehce vyleštit hadříkem. Většina kvalitních opasků však tuto péči ani nepotřebuje.
  5. Opasek nevystavujte dlouhodobě přímému slunečnímu záření a extra suchému prostředí. Kůže se poškodí, vybledne a rozpraská.
  6. Pokud jste opasek náhodou nechali ve vlhkých prostorách a na jeho povrchu se vytvořil „šmír“ není potřeba jej vyhazovat. Stačí jej nechat dobře uschnout a navoskovat. Bude jako nový.
  7. Pravá kůže opasku se nikdy nežehlí a nevystavuje vysokým teplotám. Finiš povrchu tím okamžitě a nenávratně zničíte.

Chcete se dozvědět více o kůži? Zajímají Vás fígly obchodníků jak levně koupit a draze prodat nekvalitní (ne)kožený pásek? Navštivte náš blog.

Načítání...

Diskuze