7 nadčasových kousků, které by neměly chybět v žádném pánském šatníku

K pánské módě lze všeobecně přistupovat 2 základními způsoby – buď můžete dávat přednost oblečení a doplňkům, které jsou aktuálně trendy, nicméně jedná se nejčastěji jen o sezónní záležitosti – nebo můžete upřednostňovat nadčasové kousky oblečení, které i po letech budou vypadat skvěle. 

Polotrika (skoro) všech barev

Základní podmínkou oblečení, které by se chtělo honosit označením nadčasové, je bezesporu univerzálnost. To jest aby si ho majitel mohl vzít skoro kamkoliv a na jakoukoliv příležitost. V případě polotrika toto bezpochyby platí. Můžete si ho vzít na grilovačku s přáteli a stejěn tak v něm můžete vyrazit na poloformální obchodní schůzku.

[easy-image-collage id=16726]

Co se týče barev, rozhodně se nemusíte držet jen barev klasických a okoukaných. Můžete sáhnout i po jiných barvách, například po vínové či fialové. Jen je potřeba pak celý outfit doplnit spíše méně výraznými barvami (bílá, šedá, černá), aby výsledný look nepřipomínal papouška.

Jediné barvy, kterých se doporučujeme plně vyvarovat, jsou svítivé či signální, které vám sice mohou připadat zajímavé, nicméně z pohledu dlouhodobé a nadčasového módy tyto barvy nikdy nemohou fungovat dobře.

Tip na značky: Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Pierre Cardin.

Kvalitní vlněný svetr

Kvalitním vlněným svetrem je míněn zejména svetr vyrobený z vlny Merino, která je považována za nejlepší na trhu.

Výhodou vlněných svetrů je, že dokáží člověka v zimě pochopitelně pořádně zahřát, ovšem dají se nosit i v létě. Vlna jako přírodní materiál disponuje schopností přirozené regulace teploty. Neznamená to však, že vás vlněný svetr bude příjemně ochlazovat i na rozpálené Sahaře, nicméně kvalitní vlna opravdu dokáže člověka do značné míry příjemně zchladit.

[easy-image-collage id=16725]

Barvy doporučujeme volit spíše střídmé, jakožto nejlepší volbu bychom označili šedou a černou. Taktéž doporučujeme volit klasický kulatý výstřih a spíše užší střih, neboť díky tomu dosáhnete ještě lepších výsledků, teplo či zima nebudou mít šanci dostat se k vašemu tělu zbytečnými mezerami.

Tip na značky: Lacoste, Olymp, Gant.

Jednoduché bílé triko

Muž, který doma nemá doma v šatníku bílé triko, jako by neexistoval. Kdyby se vyhlašovala soutěž o nejuniverzálnější kousek pánského šatníku, bílé tričko by dominovalo podobně jako Karel Gott ve Zlatém slavíkovi.

Neexistuje snad žádný outfit, ke kterému by se nehodilo bílé tričko. To si tak můžete obléct například k obleku, ke sportovnímu úboru či k plavkám na pláž.

[easy-image-collage id=16724]

Máte-li naspěch a ve stresu nevíte, co na sebe, bílé tričko je sázkou na jistotu, po které můžete sáhnout okamžitě a bez dlouhého rozmýšlení.

Doporučujeme do bílého trička zainvestovat a zakoupit jednoznačně takové, které je vyrobeno ze 100% bavlny. Rovněž nemusíte zůstat u nákupu pouze jednoho, bílé triko se rozhodně nikdy ve vašem šatníku neztratí.

Tip na značky: Zara, H&M, Marks & Spencer.

Tmavé džíny

Nadčasovými džínami jsou myšleny především ty v tmavěmodré či černé barvě. Jejich největší zbraní je jejich značná univerzálnost, neboť se dají nosit jak v létě, tak i v zimě. Samozřejmě zde existují určité meze, nicméně džíny těchto barev vám mohou dělat společníka po značnou část roku.

[easy-image-collage id=16723]

Pokud nejste příznivci džínů, ale rádi byste si taktéž odnesli doporučení o nadčasovém oblečení, alternativu k nim mohou představovat například béžové plátěné kalhoty. Jedinou nevýhodou oproti džínám je fakt, že nejsou zcela vhodné do chladnějšího počasí.

Tip na značky: Levi’s, Armani Jeans, Wrangler.

Kvalitní zimní boty

Mnoho mužů výběr zimních bot podceňuje, ale je potřeba si uvědomit, že zimní sezóna v oblékání tvoří dobrou třetinu roku, což rozhodně není zanedbatelná část roku, a tak tento laxní přístup k zimní obuvi rozhodně není na místě.

Mezi zimní boty, které lze považovat za nejvíce nadčasové, patří bezpochyby béžové či světle popřípadě i tmavě hnědé kotníkové boty farmářského stylu. Jedinou nevýhodou zmiňovaných barev budiž, že světlé boty se rychleji špiní, obzvláště v zimě.

Tip na značky: Timberland, Adidas, Columbia.

Celočerné boty

Hlavní zbraní a důvodem, proč se celočerné boty objevily v tomto seznamu nadčasových kousků, je jejich kombinovatelnost s ostatními kousky vašeho šatníku a do jisté míry i odolnost vůči zašpinění (platí zejména pro tenisky).

Co se týče výběru, dosti záleží na tom, jaký je váš životní styl a kam plánujete boty nosit. Dle těchto preferencí se můžete rozhodnout buď pro polobotky, tenisky či jiný druh obuvi.

Rozhodně se taktéž vyplatí k obuvi zainvestovat do prostředků na její údržbu, aby vám boty mohly sloužit po delší dobu a mohly tak spadat do kategorie nadčasových.

Tip na značky: Fred Perry, Ecco, Loake.

Peněženka

Kvalitní kožená peněženka vám nejenom dlouho vydrží, ale zároveň vám bude každý den sloužit nejen k uchovávání vašich bankovek a mincí, ale zároveň i jako vyjádření vašeho sociálního statusu a blízkého vztahu ke kvalitní a značkové módě.

Tip na značky: Louis Vuitton, Gucci, Bellroy.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.