Vlasy vyrostou jen o centimetr měsíčně, takže čekat na hřívu až do pasu se může protáhnout i na několik let. Zvlášť když tomu nepomáháte nebo dokonce některými chybami bráníte. Zaveďte do své rutiny těchto 6 kroků a krátké vlasy budou minulostí.

#1 Nepoužívejte šampony s obsahem silikonů

Silikony v šamponech zanášejí vlasovou pokožku, což nedělá dobře kořínkům. Omezujete tím jejich výživu, takže vlasy rostou pomaleji nebo i vypadávají. Sehnat bezsilikonový šampon je dnes jednoduché, na trhu je jich spousta. Stačí pátrat po označení „silicons free“, nebo sledovat složení a nepořizovat výrobek, který obsahuje dimethicone.

#2 Na konečky používejte silikonový olejíček

Tak já se mám zbavit šamponu se silikony a koupit si silikonový olej? Ano, je to tak. Silikony by sice neměly přijít na pokožku hlavy, ale v případě konečků vám udělají velkou službu. Obalí vlas, tím ho chrání před třepením a lámáním a vlasy tak dorostou do větší délky. Jen se ujistěte, že si pořídíte skutečně silikonový vlasový olejíček. Pro tento účel nepoužívejte rostlinné oleje, jako je olivový či arganový.

#3 Noste vlasy svázané

Konečky jsou nejvíce náchylné na poničení, takže čím méně necháte odírat konečky vlasů o svá ramena a záda, tím lépe.

#4 Vyměňte melír za barvu

Pokud si necháváte zesvětlovat vlasy melírem, není divu, že jsou pořád stejně dlouhé. Melírovací barvy vlasy extrémně vysušují a ty se snadněji lámou. Požádejte proto svého kadeřníka o použití standardní vlasové barvy – dá se tak dosáhnout i blond odstínů, aniž by se vlasy dále ničily.

#5 Nezastřihujte konečky

Nestříhat se je zásadním krokem na cestě za dlouhými vlasy, ať vám říká, kdo chce, co chce. Pokud používáte silikonový olejíček po každém mytí, třepení a lámání konečků by se mělo výrazně omezit. Omezte tedy i návštěvy kadeřníka a vynechte je klidně i půl roku až rok. A když už to bude přece jen potřeba, nenechte si zastřihávat vlasy o delší kus, než je nezbytně nutné.

#6 Pořiďte si vlasovou kosmetiku s obsahem chininu

Chinin je na vlasovou pokožku přímo zázrak, protože skutečně urychluje růst vlasů až dvojnásobně! Můžete používat šampon, masku a další doplňkovou péči, ideálně všechno najednou. Nejrazantnější výsledky zaznamenáte, pokud máte zdravou pokožku hlavy, ale i ti, co ji zdravou nemají, potýkají se s lupy, vypadáváním nebo slabými vlasy, by měli po chininu rozhodně sáhnout. Naopak vnitřní užívání nejrůznějších vitamínových komplexů je zbytečné, a když už se bez nich přece jen neobejdete, pak vězte, že ty drahé se žádným způsobem neliší od těch nejlevnějších.

Máte nějaké vlastní tipy pro urychlení růstu vlasů?

Načítání...

Diskuze