6 kroků, jak urychlit růst vlasů

woman standing next to pink wall while scratching her head

Vlasy vyrostou jen o centimetr měsíčně, takže čekat na hřívu až do pasu se může protáhnout i na několik let. Zvlášť když tomu nepomáháte nebo dokonce některými chybami bráníte. Zaveďte do své rutiny těchto 6 kroků a krátké vlasy budou minulostí.

#1 Nepoužívejte šampony s obsahem silikonů

Silikony v šamponech zanášejí vlasovou pokožku, což nedělá dobře kořínkům. Omezujete tím jejich výživu, takže vlasy rostou pomaleji nebo i vypadávají.

Sehnat bezsilikonový šampon je dnes jednoduché, na trhu je jich spousta. Stačí pátrat po označení „silicons free“, nebo sledovat složení a nepořizovat výrobek, který obsahuje dimethicone.

person h olding Maui moisture bottle
Foto: Unsplash

#2 Na konečky používejte silikonový olejíček

Tak já se mám zbavit šamponu se silikony a koupit si silikonový olej? Ano, je to tak. Silikony by sice neměly přijít na pokožku hlavy, ale v případě konečků vám udělají velkou službu. Obalí vlas, tím ho chrání před třepením a lámáním a vlasy tak dorostou do větší délky.

Jen se ujistěte, že si pořídíte skutečně silikonový vlasový olejíček. Pro tento účel nepoužívejte rostlinné oleje, jako je olivový či arganový.

#3 Noste vlasy svázané

Konečky jsou nejvíce náchylné na poničení, takže čím méně necháte odírat konečky vlasů o svá ramena a záda, tím lépe.

woman in black t-shirt covering face with hair
Foto: Unsplash

#4 Vyměňte melír za barvu

Pokud si necháváte zesvětlovat vlasy melírem, není divu, že jsou pořád stejně dlouhé. Melírovací barvy vlasy extrémně vysušují a ty se snadněji lámou. Požádejte proto svého kadeřníka o použití standardní vlasové barvy – dá se tak dosáhnout i blond odstínů, aniž by se vlasy dále ničily.

#5 Nezastřihujte konečky

Nestříhat se je zásadním krokem na cestě za dlouhými vlasy, ať vám říká, kdo chce, co chce. Pokud používáte silikonový olejíček po každém mytí, třepení a lámání konečků by se mělo výrazně omezit.

Omezte tedy i návštěvy kadeřníka a vynechte je klidně i půl roku až rok. A když už to bude přece jen potřeba, nenechte si zastřihávat vlasy o delší kus, než je nezbytně nutné.

woman in black coat holding her hair
Foto: Unsplash

#6 Pořiďte si vlasovou kosmetiku s obsahem chininu

Chinin je na vlasovou pokožku přímo zázrak, protože skutečně urychluje růst vlasů až dvojnásobně! Můžete používat šampon, masku a další doplňkovou péči, ideálně všechno najednou. Nejrazantnější výsledky zaznamenáte, pokud máte zdravou pokožku hlavy, ale i ti, co ji zdravou nemají, potýkají se s lupy, vypadáváním nebo slabými vlasy, by měli po chininu rozhodně sáhnout.

Naopak vnitřní užívání nejrůznějších vitamínových komplexů je zbytečné, a když už se bez nich přece jen neobejdete, pak vězte, že ty drahé se žádným způsobem neliší od těch nejlevnějších.

Máte nějaké vlastní tipy pro urychlení růstu vlasů?


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.