Chcete světu dokázat svou spokojenost? Usmějte se. Krásně bílé zuby jasně říkají, že se vám daří výborně. Jestli vám příroda nenadělila odstín zubů, který byste si přáli, nadělte si ho sami. V tomto článku si povíme vše, co potřebujete vědět o bělení zubů.

1. Jaké existují metody?

Těch metod existuje celá řada, my se zaměříme jen na ty osvědčené. Například na Dentální klinice Jana Stuchlíka nabízí domácí i ordinační bělení zubů. Pokud vás láká představa, že už při odchodu z kliniky vaši tvář ozdobí hollywoodský úsměv, zvolte si ordinační bělení zubů. To trvá 60 až 90 minut.

V případě domácího bělení si na hollywoodský úsměv chvíli počkáte. Doma budete několik dní nosit speciálně vytvořené nosiče s bělící gelem. Stačí, když si nosiče nasadíte na pár hodin nebo na noc. Záleží na vás. Dr. Stuchlík na svých stránkách uvádí, že se tato metoda obecně považuje za pomalejší, ale levnější a efektivnější.

2. Bolí to?

Nebolí. Bělení se obávat nemusíte. V některých případech se dostaví pouze zvýšená citlivost zubů a podráždění dásní. Kdy se to projeví? Při konzumaci horkého nebo studeného jídla či pití. Tento stav vás potrápí maximálně pár hodin, pouze ojediněle přetrvá několik dní.

3. Doprovází bělení zubů nějaká dieta?

Ano, po bělení zubů byste měli držet “bílou dietu”. To znamená, že se ve vašem jídelníčku neobjeví žádné potraviny s výrazným barevným pigmentem:

  • káva
  • čaj
  • kolové nápoje
  • kečup
  • sójová omáčka
  • červená paprika
  • mrkev
  • červené víno

V případě, že vás čeká domácí bělení zubů, nepochutnáte si na těchto pokrmech během celého procesu.

4. Je vybělení trvalé?

Jak dlouho budou vaše zuby zářit, ovlivníte jen vy sami. Jak? Začnete se o ně precizně starat. Kvalitní dentální hygiena by u vás měla být na denním pořádku. Jestli si s ní nevíte rady, zajděte alespoň jednou k odborníkům. Vše vás naučí.

5. Kolik to stojí?

Cena se liší podle toho, kam se na bělení vydáte. Doporučujeme vám, abyste se svěřili do rukou skutečným profesionálům. Jsou to vaše zuby, nenechte si je zničit. Třeba na Dentální klinice Jana Stuchlíka zaplatíte za domácí bělení částku od 4 760 Kč a ordinační bělení vás vyjde od 6 500 Kč výše. Vždy za obě čelisti.

Sněhově bílé zuby jsou sice krásné, ale na prvním místě je vždy jejich zdraví. Na to nezapomínejte a pravidelně docházejte na preventivní prohlídky. Až vám váš zubař sdělí, že máte chrup v pořádku, pusťte se do bělení.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze