5 tipů jak se naučit chodit na podpatcích

woman wearing stiletto shoes

Ačkoliv nejste zrovna milovnicí lodiček a jejich zákeřných vysokých podpatků, ke společenskému oblečení podpatky bezesporu patří. Jsou totiž znakem ženskosti a elegance.

Pokud jste absolutním nováčkem a neumíte na podpatcích chodit, nebojte se, dáme vám 5 tipů, abyste chůzi na podpatcích přežila bez nehod!

Upevněte nohu

Při chůzi na podpatcích je třeba udržovat stabilitu, které se musíte naučit. Ještě předtím si ale zvolte vhodnou obuv.

Pro nováčky jsou ideální botky, které jsou upevněné např. páskem kolem kotníku. Díky tomu bude noha pevně držet a můžete se tak soustředit pouze na chůzi na podpatcích.

Malé a široké podpatky jsou pomocníci

Nemusíte mít podpatky vysoké 12 centimetrů, abyste byla za hvězdu večera. Pokud si nevěříte, vsaďte na menší podpatky. Ze zdravotního hlediska jsou dokonce podpatky kolem 5 cm doporučovány. Tato výška vám pro začátek také postačí.

Pokud jste si vyhlídla botky, které mají podpatky vysoké 5-10 centimetrů, vyhlížejte takové, které mají široký podpatek. Na širokém podpatku se udržíte lépe, než na jehlách, které jsou tak tenké, že čekáte, kdy se pod vámi zlomí.

woman in black coat sitting on gray concrete floor
Foto: Unsplash

Platformy jako bačkůrky

Už dávno neplatí, že lodičky musí mít za každou cenu tenký podpatek a jednoduchý tvar. Buďte trendy a vsaďte na platformy.

Tento jeden z nejúspěšnějších výkřiků módy je specifický v tom, že je podpatek pevně připevněn k botě, díky čemuž jsou pohodlnější než jejich věčné rivalky lodičky na jehlách. Uvidíte, že v botách na platformě si přijdete jako v bačkůrkách.

Foto: Pinterest

Udržujte balanc

Samotná chůze na podpatcích není nijak těžká. Důležité je udržovat balanc. Představte si, jako byste měla tancovat. Chůze na podpatcích totiž je takovým zvláštním tancem. Pohybujete boky sem, tam a vaše kroky jsou jako šité na míru vaším botám.

Zapomeňte na videa z módních přehlídek, modelky tráví na podpatcích většinu svého času. Najděte si svůj styl. Vyhovují vám krátké kroky, nebo naopak dlouhé? Důležité je, abyste se na podpatcích udržela a nespadla. Jaký styl zvolíte, už je na vás.

Dávejte pozor na nepřátelský terén

Tzv. kočičí hlavy, eskalátory, nebo kanálové mřížky – nepřátelské území, na které byste s podpatky neměla vstupovat. Někdy se jim ale prostě nevyhnete.

Jak chůzi přežít bez nehod? Aby se vám jehly nezarazily, nebo dokonce nezlámaly, přesuňte veškerou svou váhu na špičky, takto přes překážky hravě přejdete.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.