Bojíte se vyjít na ulici bez make-upu a dokonalého líčení? Chodíte na umělé řasy, abyste si ušetřila čas úpravou řas a přesto strávíte v koupelně minimálně půl hodiny času, abyste na svém obličeji vykouzlila dokonalejší verzi vašeho obličeje? Prozradíme vám 5 tipů na krásnou a zdravou pleť, díky kterým líčením minimálně přes léto můžete dát sbohem.

1) Základem je pitný režim

Už odmalička slýcháváme “hlavně pij”. Dříve nám všem tato věta lezla na nervy, nyní se jedná o radu nad zlato. Pravidelný pitný režim je důležitý nejen pro naše zdraví, ale je to základ zdravé a krásné pleti. Snažte se denně vypít alespoň 2,5 litru vody a už po měsíci uvidíte, jak je vaše pleť hydratovaná a svěží. Tip: Pokud vám obyčejná voda nechutná, použijte plátky citronu nebo výraznou chuť máty.

[easy-image-collage id=66844]

2) Nejdříve odlíčit, poté jít spát

I kdyby jste se vrátila domů pozdě v noci a spánek je to jediné, po čem v tu chvíli toužíte, nesmíte zapomenout na pečlivé odlíčení. Stejně jako následné očištění pleti pleťovou vodou a ošetřením vašeho oblíbeného krému. Přes noc totiž pleť nejvíce odpočívá a regeneruje se.

3) Minimálně jednou týdně maska na obličej a relax

Žijeme v nebývale uspěchané době, kdy máme pocit, že na nic není dostatek času. Přesto si v tomto spěchu najděte alespoň jednou týdně odpoledne pouze pro vás. Na vaši unavenou pleť aplikujte peeling a ošetřující masku, která dokáže zázraky. K masce neodmyslitelně patří dlouhá koupel a relax v podobě svíček a hudby.

4) Hydratační krém jako váš osobní pomocník

Nemusíte používat velké množství kosmetických produktů. Základem ale bezesporu je hydratační noční a denní krém. V noci vaše pleť odpočívá a hydratuje se. Přes den naopak je chráněná před nánosem make-upu, nečistot a tvorbě mazu. Při výběru správného krému berte v potaz typ vaší pleti.

5) Kvalitní make-up, který vaší pleti neuškodí

Najít ten správný make-up je nekonečný boj. Mnoho z nás ho doposud ještě nenašlo. I make-up, který vám doporučí vaše kosmetička, vám po pár měsících používání nemusí sednout a vaše pleť začne stávkovat v podobě nepříjemného akné.

Pokud máte bezproblémovou pleť, která ani nepotřebuje make-up, nepoužívejte ho. Šetřete vaši krásu a podpořte si třeba BB nebo CC krémy, které dodají tu správnou barvu a zároveň vaši pleť zbytečně netrápí. S problematickou pletí je to mnohem složitější, každá z nás chce být krásná. Používejte make-upy bez silikonů a parabenů, které mohou zhoršení kvality vaší pleti.

Foto: Unsplash.com.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments