5. ročník soutěže Miss Baculaté Křivky se kvapem blíží!

Když jsme byly malé, rády jsme se koukaly na soutěže krásy, ideál nádherných žen v róbách nás fascinoval a my jsme si přály být na tom stejném místě jako ony a přijímat gratulace a úsměvy ze všech stran. Jenže pak se něco změnilo a naše konfekční velikost nebyla ideální k obdivu okolí a lidí kolem nás.

Každý den si hledáme své místo na světě a občas si vzpomeneme na naše dětské sny a radosti. A Baculaté Křivky, z.s. se je rozhodly proměnit v roce 2016 v realitu. V tomto roce vznikla soutěž pro všechny plus size ženy nejen z České republiky, ale i Slovenska s názvem Miss Baculaté Křivky.

Miss Baculaté Křivky není jako jiné soutěže. Snažíme se soutěž vést v rodinném duchu. Jde nám o to, aby každá žena, která má nějaké to kilo navíc, zažila něco, co jí pomůže zvednout hlavu a říct:

„Jsem baculka a jsem na sebe hrdá!“

Spousta žen a dívek trpí, protože okolí je za svou váhu odsuzuje, ale v každé ženě se skrývá kráska. Jen je občas potřeba druhé osoby, aby tu krásku našla a ta si to hlavně uvědomila.

Ve čtyřech castingových kolech, která probíhají online formou vybíráme 12 finalistek soutěže Miss Baculaté Křivky a pro podání přihlášky máme pouze dvě kritéria a to mít minimální konfekční velikost 46 (horní hranice není stanovena) a minimální věk je 18 let (horní hranice není stanovena). Po dobu 4 měsíců vybíráme 12 finalistek, se kterými následně pracujeme.

Finalistky soutěže se mohou zúčastnit únorové přehlídky na Bále Baculatých Křivek, zažijí profesionální focení, naučí se jak správně chodit na podpatcích, zažijí 2 hodinky krásy s vizážistkou, mají pohybové aktivity, od našeho partnera Willy.cz obdrží dárečky a po dobu roku fotí tematické outfity.

Každá z finalistek si přeje, ať už to finále mají za sebou, ale když k nim přijdu před vyhlášením a řeknu jim „máte to za sebou“, ani jedna nevěří. Možná je to tou euforií a tím, jak na sobě pracovaly, ale všechny jsou šťastné.

Ten letošní ročník je pro nás jubilejním pátým ročníkem a na každém z nich mi ukápla slza. Ptáte se proč? Ano, je to hodně emotivní, ale oproti klasické Miss si to finalistky neskutečně užívají, od úsměvů až po nefalšované dojetí.

Při vyhlášení se drží za ruce a jedna druhou podporuje. Vzpomínám na ten loňský ročník, když jsme vyhlásily vítězku Renátu Weinfurtovou (44 let), vrhla se jí kolem krku maminka a dojetím obě plakaly.

Každá žena, a to nejen finalistka, prožila nějaký ten svůj životní příběh a měla by dostat šanci. Pak už je pouze na té dané dámě, jak s tou šancí naloží.

Letošní finále se uskuteční 17. 10. 2020 od 19:00 hod v hotelu Theresia v Kolíně. Jsme rády jako pořadatelky, že nesedíme v porotě, neboť to bude opravdu těžké rozhodování.

V případě, že byste chtěly za námi dorazit, rezervujte si svou vstupenku na baculatekrivky@seznam.cz. V tuto chvíli jsou již volné vstupenky pouze na stání do druhého patra – ochoz.

Za tým BK Lenka.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!