Neoddiskutovatelným trendem v pánské módě v posledních letech jsou vousy. Strniště, plnovous nebo knírek jsou zkrátka stále v kurzu. Dnes to zní skoro až neuvěřitelně, ale skutečně byly doby, kdy pánské vizáži vévodily oholené tváře. V současné době však vousatý muž porazí kdejakého holobrádka na plné čáře, což potvrzuje i většina žen.

Ještě váháte, zda-li je dobrý nápad nechat si narůst vousy? Prozradíme vám 5 důvodů, proč byste měli přestat váhat a nechat si vousy konečně narůst.

1) Vousy místo občanky

Bezesporu musíme začít jedním z nejčastějších důvodů, proč si muži nechávají narůst strniště. Mnoho z nich i okolo třicítky totiž vypadá s čerstvě oholenou tváří zhruba na patnáct let. V určitém věku je to možná lichotivé, většinou je to ale spíše otravné. Zvlášť chcete-li si koupit nějaký alkohol na pánskou jízdu a musíte potupně ukazovat občanku. O zábavu pro celou partu kamarádů je rázem postaráno.

2) Ochrana proti UV záření

Několik zahraničních studií v minulosti poukazovaly na zajímavý fakt. Muži s výrazným strništěm či plnovousem signifikantně chrání svou pokožku před škodlivým UV zářením. Vousy pokrytá pleť dokáže blokovat až 95 % dopadajícího UV záření. Nejen že se nespálíte od sluníčka, limitujete také potenciální vznik rakoviny kůže.

3) Pánská holičství

Z vousů se stal módní trend. Otevřely se tzv. barber shopy, které se přímo specializují na stylové stříhání vousů profesionálními odborníky. Pokud jste se tedy rozhodli pro šlechtění vousů, nehrajte si na Střihorukého Edwarda a přenechte údržbu odborníkům. Dámským kadeřnictvím se vyhněte obloukem a zajděte do stylového a ryze pánské barber shopu, kde se budete cítit jako pravý muž.

TIP: Mrkněte na naši zkušenost z plzeňského barber shopu U Paulího.

4) Respekt

Muži s vousy upraveného střihu mají větší respekt, než muži, kteří své vousy vůbec neupravují. Potkáte-li v práci nebo na ulici muže oblečeného do skvěle padnoucího obleku doladěného o pěkné elegantní boty, ale vypadá-li zrovna tak, jako by akorát vstával z postele, vyvolá u vás takový muž respekt? Odpověď je myslím jasná. Obecně muži v obleku a s učesanými vlasy a udržovaným střihem vousů vzbuzují daleko větší respekt v okolí, což velmi často bývá značná výhoda i v kariérním postupu.

5) Ženám to přijde sexy

To nejlepší na konec. Možná jsme tímto důvodem mohli začít a víc by nebylo třeba dodávat. Museli jsme vám ale dokázat, že mít vousy je opravdu stylová záležitost nejen kvůli nám ženám, ale i kvůli vám. Vyšlechtěné vousy ženám zkrátka přijdou sexy. Vousy z vás totiž dělají pravé muže.

Foto: Pinterest, Instagram, Unsplash.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

Nepotrvá dlouho a tato móda “dřevorubců” (kteří neví, za kterou stranu se sekera drží, zato se čančají, aby se líbili druhým “dřevorubcům”) přejde. Každopádně žasnu, kolik ovčanů dokáže tak zblble následovat trapné trendy a kolik by jich naskákalo do studny, kdyby to bylo “in”.

Myslím, že tato scénka ze Saturnina vystihuje tématiku víc než tisíc slov.

https://www.youtube.com/watch?v=u5Hf2fyldz8

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. A zatímco u padesátiletého motorkáře jsou vousy stylové, u pětadvacetiletého mamánka to je trapas.

Jinak často skloňovaný pojem gentleman zní hezky, leč gentlemanem se člověk stává přednostně svým chováním, ne že si nechá načančat vousky, navleče se do obleku a jde prodávat spoření přes životní pojistku či podobné hňupoviny. Gentleman pustí v MHD sednout dámu, i když vrstevnici. Při příchodu ke kávovaru gentleman před sebe pustí dámu (i když mladou žábu), i když tam byl o vteřinu dříve. Kravata ani fousa z křupana gentlemana neudělají.